Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:
Сагата с властта в Българския олимпийски комитет (БОК) официално приключи, а Весела Лечева вече е вписана в Търговския регистър като председател.
Това е развръзката, след като повече от година процедурата бе блокирана заради искови молби от предходното ръководство, начело със Стефка Костадинова, а това доведе до спиране на финансирането от МОК и ММС, както и до сериозна институционална и репутационна криза.
Сега формалната процедура беше завършена, след като всички искови молби бяха отхвърлени или оттеглени.
Заедно с Лечева са вписани и членовете на Управителния и Контролния съвет, избрани от Общото събрание на БОК, проведено на 19 март 2025 г.
„Тази криза продължи дълго, но новото ръководство нито за момент не спря да работи, въпреки трудните обстоятелства, при които трябваше да го прави. В тези месеци получихме безпрецедентна обществена подкрепа, която беше най-големият мотив за нас да продължим да отстояваме истината, правото, феърплея. Изминалата година ни донесе и много радост, свързана с олимпийските ни герои и всички млади спортни звезди, които градят една нова България“, каза Весела Лечева.
Изявлението ѝ обаче не завърши по позитивен начин:
"Заварваме тежка ситуация, която ще споделим първо пред членовете на нашата организация, а след това и пред цялата общественост".