Снимка: © Getty Images

Филмът на Куентин Тарантионо "Имало едно време в Холивуд", сериалите на HBO "Наследници" и "Чернобил" и поредицата на Amazon "Fleabag" са големите победите на наградите "Златните глобуси". 

"Имало едно време в Холивуд" посветен на едни от най-известните сюжети между актьорите вътре в самия Холивуд спечели 3 награди - за мюзикъл и комидеия, за поддържаща роля на Брад Бит и за сценарий на Тарантино. 

Военната драма на Сам Мендес "1917" успя да победи "Ирландецът" на Марин Скорсезе и взе два трофея. С толкова са и "Жокерът" и "Рокетмен“.

Ето и пълният списъл с победителите

Best Motion Picture – Drama

“The Irishman” (Netflix)
“Marriage Story” (Netflix)
“1917” (Universal) (ПОБЕДИТЕЛ)
“Joker” (Warner Bros.)
“The Two Popes” (Netflix)

Best Actress in a Motion Picture – Drama

Cynthia Erivo (“Harriet”)
Scarlett Johansson (“Marriage Story”)
Saoirse Ronan (“Little Women”)
Charlize Theron (“Bombshell”)
Renée Zellweger (“Judy”) (ПОБЕДИТЕЛ)

Best Actor in a Motion Picture – Drama

Christian Bale (“Ford v Ferrari”)
Antonio Banderas (“Pain and Glory”)
Adam Driver (“Marriage Story”)
Joaquin Phoenix (“Joker”) (ПОБЕДИТЕЛ)
Jonathan Pryce (“The Two Popes”)

Best Motion Picture – Musical or Comedy

“Dolemite Is My Name” (Netflix)
“Jojo Rabbit” (Fox Searchlight)
“Knives Out” (Lionsgate)
“Once Upon a Time in Hollywood” (Sony) (ПОБЕДИТЕЛ)
“Rocketman” (Paramount)

Best Actress in a Motion Picture – Musical or Comedy
Ana de Armas (“Knives Out”)
Cate Blanchett (“Where’d You Go, Bernadette”)
Beanie Feldstein (“Booksmart”)
Emma Thompson (“Late Night”)
Awkwafina (“The Farewell”) (ПОБЕДИТЕЛ)

Best Actor in a Motion Picture – Musical or Comedy

Daniel Craig (“Knives Out”)
Roman Griffin Davis (“Jojo Rabbit”)
Leonardo DiCaprio (“Once Upon a Time in Hollywood”)
Taron Egerton (“Rocketman”) (ПОБЕДИТЕЛ)
Eddie Murphy (“Dolemite Is My Name”)

Best Actor in a Supporting Role in Any Motion Picture

Tom Hanks (“A Beautiful Day in the Neighborhood”)
Anthony Hopkins (“The Two Popes”)
Al Pacino (“The Irishman”)
Joe Pesci (“The Irishman”)
Brad Pitt (“Once Upon a Time in Hollywood”) (ПОБЕДИТЕЛ)

Best Original Score – Motion Picture

Alexandre Desplat (“Little Women”)
Hildur Guðnadóttir (“Joker”) (ПОБЕДИТЕЛ)
Randy Newman (“Marriage Story”)
Thomas Newman (“1917”)
Daniel Pemberton (“Motherless Brooklyn”)

Best Television Limited Series or Motion Picture Made for Television

“Catch-22″ (Hulu)
“Chernobyl” (HBO) (ПОБЕДИТЕЛ)
“Fosse/Verdon” (FX)
The Loudest Voice (Showtime)
“Unbelievable” (Netflix)

Best Performance by an Actress in a Limited Series or Motion Picture Made for Television

Kaitlyn Dever (“Unbelievable”)
Joey King (“The Act”)
Helen Mirren (“Catherine the Great”)
Merritt Wever (“Unbelievable”)
Michelle Williams (“Fosse/Verdon”)(ПОБЕДИТЕЛ)

Best Director – Motion Picture

Bong Joon-ho (“Parasite”)
Sam Mendes (“1917”) (ПОБЕДИТЕЛ)
Todd Phillips (“Joker”)
Martin Scorsese (“The Irishman”)
Quentin Tarantino (“Once Upon a Time in Hollywood”)

Best Performance by an Actress in a Television Series – Drama

Jennifer Aniston (“The Morning Show”)
Olivia Colman (“The Crown”) (ПОБЕДИТЕЛ)
Jodie Comer (“Killing Eve”)
Nicole Kidman (“Big Little Lies”)
Reese Witherspoon (“The Morning Show”)

Best Performance by an Actress in a Supporting Role in a Series, Limited Series or Motion Picture Made for Television

Patricia Arquette (“The Act”) (ПОБЕДИТЕЛ)
Helena Bonham Carter (“The Crown”)
Toni Collette (“Unbelievable”)
Meryl Streep (“Big Little Lies”)
Emily Watson (“Chernobyl”)

Best Original Song – Motion Picture

“Beautiful Ghosts” (“Cats”)
“I’m Gonna Love Me Again” (“Rocketman”) (ПОБЕДИТЕЛ)
“Into the Unknown” (“Frozen 2”)
“Spirit” (“The Lion King”)
“Stand Up” (“Harriet”)

Best Television Series – Musical or Comedy

“Barry” (HBO)
“Fleabag” (Amazon) (ПОБЕДИТЕЛ)
“The Kominsky Method” (Netflix)
“The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon)
“The Politician” (Netflix)

Best Actress in a Supporting Role in Any Motion Picture

Kathy Bates (“Richard Jewell”)
Annette Bening (“The Report”)
Laura Dern (“Marriage Story”) (ПОБЕДИТЕЛ)
Jennifer Lopez (“Hustlers”)
Margot Robbie (“Bombshell”)

Best Motion Picture – Animated

“Frozen 2” (Disney)
“How to Train Your Dragon: The Hidden World” (Universal)
“The Lion King” (Disney)
“Missing Link” (United Artists Releasing) (ПОБЕДИТЕЛ)
“Toy Story 4” (Disney)

Best Screenplay – Motion Picture

Noah Baumbach (“Marriage Story”)
Bong Joon-ho and Han Jin-won (“Parasite”)
Anthony McCarten (“The Two Popes”)
Quentin Tarantino (“Once Upon a Time in Hollywood”) (ПОБЕДИТЕЛ)
Steven Zaillian (“The Irishman”)

Best Performance by an Actor in a Television Series – Drama

Brian Cox (“Succession”) (ПОБЕДИТЕЛ)
Kit Harington (“Game of Thrones”)
Rami Malek (“Mr. Robot”)
Tobias Menzies (“The Crown”)
Billy Porter (“Pose”)

Best Motion Picture – Foreign Language

“The Farewell” (A24)
“Les Misérables” (Amazon)
“Pain and Glory” (Sony Pictures Classics)
“Parasite” (Neon) (ПОБЕДИТЕЛ)
“Portrait of a Lady on Fire” (Neon)

Best Performance by an Actress in a Television Series – Musical or Comedy

Christina Applegate (“Dead to Me”)
Rachel Brosnahan (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Kirsten Dunst (“On Becoming a God in Central Florida”)
Natasha Lyonne (“Russian Doll”)
Phoebe Waller-Bridge (“Fleabag”) (ПОБЕДИТЕЛ)

Best Television Series – Drama

“Big Little Lies” (HBO)
“The Crown” (Netflix)
“Killing Eve” (BBC America)
“The Morning Show” (Apple TV Plus)
“Succession” (HBO) (ПОБЕДИТЕЛ)

Best Performance by an Actor in a Supporting Role in a Series, Limited Series or Motion Picture Made for Television

Alan Arkin (“The Kominsky Method”)
Kieran Culkin (“Succession”)
Andrew Scott (“Fleabag”)
Stellan Skarsgård (“Chernobyl”) (ПОБЕДИТЕЛ)
Henry Winkler (“Barry”)

Best Performance by an Actor in a Limited Series or Motion Picture Made for Television

Christopher Abbott (“Catch-22”)
Sacha Baron Cohen (“The Spy”)
Russell Crowe (“The Loudest Voice”) (ПОБЕДИТЕЛ)
Jared Harris (“Chernobyl”)
Sam Rockwell (“Fosse/Verdon”)

Best Performance by an Actor in a Television Series – Musical or Comedy

Michael Douglas (“The Kominsky Method”)
Bill Hader (“Barry”)
Ben Platt (“The Politician”)
Paul Rudd (“Living with Yourself”)
Ramy Youssef (“Ramy”) (ПОБЕДИТЕЛ)

Прочети