Азия посрещна Китайската Нова година
Близо 2 млрд. души по света – предимно в Азия, започнаха празненствата за начало на Лунната Нова година на 1 февруари. 2022 г. бележи прехода от Годината на Вола към Годината на Тигъра – и по-специално на Водния тигър.
Китайската Нова година е известна още като Пролетен празник. Отбелязва се по време на второто новолуние след зимното слънцестоене. Този ден бележи края на зимата и началото на дългоочакваната пролет.
Каква ще е годината на Водния тигър според символиката в китайския календар
Церемониите не са само в Китай, а още в Япония, Хонконг, Индонезия, Камбоджа, Тайланд и други държави от Далечния изток. На снимката е танцьор от японския град Йокохама.
В китайския квартал на Йокохама имаше голямо танцово празненство.
Празничните светлини по улиците правят китайския Хандан перфектното място за посрещане на Лунната Нова година. Градът се намира в северната провинция Хъбей и привлича много посетители, но във времена, които не са белязани от пандемия.
Мъж, облечен като бога на богатството Цай Шън-йе, върви по улиците на китайското село Капасан в Сурабая, Индонезия.
Отново в Сурабая на о. Ява - индонезийци се молят за успешна Година на Тигъра.
Пред храмовете в Хонконг имат традиция да палят големи ароматни свещи в нощта, предшестваща новата Лунна година.
На снимката човек е счупил яйце върху скулптура на тигър в китайския храм в Пном Пен, Камбоджа. Това се счита за знак за благословия на всички празнуващи.
В Пекин навсякъде има тигри под различна форма.
Момиче, облечено в традиционна китайска носия, отбелязва празника в храм, намиращ се в китайския квартал на тайландската столица Банкок.
Тайландски поклонници посещават светилището Куан Йим на 31 януари 2022 г. в Банкок, Тайланд.
Поради нарастването на случаите на Covid-19 столичната администрация официално отмени всички публични тържества по време на китайската Лунна Нова година, но въпреки това тайландците се събраха на известната улица "Яоварат".