Италианската радост превзе улиците след класирането на финала на Евро 2020

Италианска радост превзе улиците на столицата Рим и други градове в страната в полунощ между вторник и сряда, след като националният отбор по футбол се класира на финала на Европейското първенство.

"Скуадра адзура" на Роберто Манчини елиминира Испания на "Уембли" след изпълнение на дузпи и за четвърти път в историята си ще играе в мача за титлата на шампионата на Стария континент.

В град Риети в централната част на страната големи групи фенове излязоха навън през нощта, за да развеят италианския флаг и да пеят националния химн.

Привържениците на "адзурите" се качиха на автомобилите и мотоциклетите си и направиха обиколка из града, за да празнуват успеха.

Двубоят с Испания завърши 1:1 в редовното време. Федерико Киеза поведе тима на Роберто Манчини с красив удар в далечния ъгъл в 60-ата минута. 20 по-късно обаче Алваро Мората изравни, а в продълженията не се стигна до гол. При дузпите за испанците пропуснаха Дани Олмо и голмайсторът Мората

Отборът на Манчини вече е в серия от 33 поредни мача без загуба, като във фазата на елиминациите отстрани Австрия, Белгия и Испания. На финала тимът му ще се изправи срещу Англия или Дания.

Това е четвърти финал за Италия на Европейско - през 2012 те загубиха с 0:4 от Испания, а през 2000 г. допуснаха изравнителен гол от Франция в 94-ата минута, преди да загубят в продълженията с последния в историята "златен гол" на Давид Трезеге.

Първата и единствена титла на италианците от шампионата на Стария континент е от 1968 г., когато на финала побеждават Югославия.

Хиляди привърженици на "Скуадрата" се събраха на Пиаца дел Пополо в Рим, за да гледат полуфинала на голям екран.

Други показаха бурната си радост на Пиаца де Венеция в центъра на столицата.

Ние използваме "бисквитки" и други персонализиращи технологии, за да подобрим вашето преживяване в нашия сайт, да ви покажем персонализирано съдържание, таргетирана реклама, за да анализираме трафика на сайта и да проследим откъде идва нашата аудитория. Ако искате да разберете повече по темата можете да прочетете нашата "Политика на поверителност", както и "Политика за съхранение на личните данни", съобразно регламента за GDPR, който е в сила от 23 май 2018г.

Избирайки "Приемам", вие се съгласявате да използваме вашите "бисквитки" и други трафични данни.