Спортният уикенд: Английски мачове, награди и парти за 500 души

Снимка: © Getty Images

По традиция на "Боксинг дей" в Англия е време за мачове в Премиършип. А те се развиха доста любопитно за фаворитите. Лидерът в класирането "Ливърпул" завърши 1:1 на своя "Анфийлд" срещу аутсайдера "Уест Бромич" след изравнителен гол на гостите в 82-ата минута.

"Тотнъм" не се възползва, завършвайки 1:1 в гостуването си на "Уулвърхемптън". "Арсенал" пък се събуди на Коледа и изненадващо победи "Челси" с 3:1.

В мач между два от отборите в челото на класирането "Лестър" на два пъти изравняваше за крайното 2:2 срещу "Манчестър Юнайтед".

В класирането „Ливърпул“ води с 32 точки пред „Евертън“ с 29, „Лестър“ с 28, „Ман Юнайтед“ с 27 и други.

Кристиано Роналдо бе избран за "Играч на века" на ежегодната церемония на Globe Soccer Award. За периода 2001-2020 година португалецът бе предпочетен пред останалите номинирани Лионел Меси, Роналдиньо и Мохамед Салах. Роберт Левандовски пък бе избран за футболист на 2020 година.

Футболната суперзвезда Неймар отново попадна под прожекторите с негативна новина, след като стана ясно, че по Коледа бразилецът е организирал парти с 500 гости в имението си в Рио де Жанейро.

Неймар е в родината си за празниците, тъй като отборът му "Пари Сен Жермен" ще играе отново чак на 6 януари.

Не е ясно, дали гостите са били тествани за Covid-19, а единствено е сигурно, че са имали забрана да използват мобилните си телефони.

По Коледа мачове имаше и в НБА като те донесоха и историческо постижение. „Далас Маверикс“ победи „Лос Анджелис Клипърс“ със 124:73 като рекордна бе разликата на полувремето – 50 точки! След 24 минути игра „Далас“ водеше със 77:27, което е най-голямата разлика след две четвърти в историята на НБА.

Феновете на тениса завършиха уикенда с новината, че Роджър Федерер няма да участва на първия за годината турнир от Големия шлем Australian Open, тъй като все още не е напълно възстановен след контузията в коляното, заради която през тази година претърпя две операции. В същото време Анди Мъри получи покана от организаторите за участие в основната схема.

Ние използваме "бисквитки" и други персонализиращи технологии, за да подобрим вашето преживяване в нашия сайт, да ви покажем персонализирано съдържание, таргетирана реклама, за да анализираме трафика на сайта и да проследим откъде идва нашата аудитория. Ако искате да разберете повече по темата можете да прочетете нашата "Политика на поверителност", както и "Политика за съхранение на личните данни", съобразно регламента за GDPR, който е в сила от 23 май 2018г.

Избирайки "Приемам", вие се съгласявате да използваме вашите "бисквитки" и други трафични данни.