Спортният уикенд: Старт на сезона в ските, нова титла за Тръмп и световен рекорд на полумаратона

Снимка: © Getty Images

Сезонът в ските стартира с първия старт от Световната купа в алпийските дисциплини, който се проведе в австрийския курорт Зьолден.

20-годишният Лукас Бротен спечели гиганския слалом при мъжете. Той бе пети след първия манш, но във втория пречупи конкурентите си със страхотно каране. Втори остана швейцарецът Марко Одермат само на 0,05 секунди зад него. Топ 3 допълни лидерът от първия манш Джино Кавизел.

При дамите Марта Басино стигна до втората си победа от Световната купа, завършвайки на 0,14 секунди пред носителката на Големия кристален глобус от миналия сезон Федерика Бриньоне и 1,13 секунди пред Петра Влъхова.

Кенийката Перес Джепчирчир счупи дамския рекорд на полумаратон в състезание само за жени. 27-годишната бегачка го направи на Световния шампионат по полумаратон в Гдиня с време от 1 час, 5 минути и 16 секунди. Така тя подобри собствения си досегашен рекорд.

Германката Мелат Йисак Кеджета пресече финалната линия само на 2 секунди зад рекордьорката, а етиопката Ялемзерф Йехуалав е трета на още секунда пасив.

Световният №1 в снукъра Джъд Тръмп спечели десети пореден ранкинг турнир! На финала на Откритото първенство на Англия Тръмп надделя с 9-8 над Нийл Робъртсън, завършвайки мача с брейк от 114.

Във футболна Европа най-интересно бе в Англия. В събота шампионът Ливърпул завърши 2:2 срещу Евертън в дербито на Мърсисайд. Момчетата на Юрген Клоп повеждаха на два пъти, но "карамелите" съумяваха да изравнят и в двата случая, а Ливърпул остана с големи претенции към съдийските отсъждания. Другата лоша новина за шампионите е тежката контузия на Върджил ван Дайк.

За Евертън това бе първо реми след четири поредни победи, заради което тимът на Карло Анчелоти е първи в класирането.

Манчестър Сити победи Арсенал с 1:0, а Челси и Саутхемптън си отбелязаха по 3 гола, като "светците" изравниха в добавеното време.

Голямото шоу бе в Лондон, където Тотнъм поведе с 3:0 след 16 минути срещу Уест Хем, за да завърши 3:3 след три попадения на "чуковете" в последните 10 минути.

На 42-годишна възраст Джанлуиджи Буфон подобри поредния рекорд в италианския футбол. Той бе титуляр при ремито 1:1 на своя Ювентус срещу Кротоне, а с това се превърна в първия играч с 650 мача в Серия А. Дебютът му в елита е през ноември 1995-а, когато доста от съотборниците му още не са били родени.

Матьо ван дер Пул спечели епично издание на една от най-големите колоездачни класики - Обиколката на Фландрия.

Нидерландецът триумфира в спринт с белгиеца Ваут ван Арт, с когото са съперници още от деца. В решителната атака бе и световният шампион Жулиан Алафилип, но той приключи състезанието си след катастрофа със застанал на пътя мотор на организаторите.

Андрей Рубльов продължава невероятната си форма през 2020-а с четвърта АТР титла. Руснакът триумфира у дома в Санкт Петербург след 7-6(5), 6-4 над Борна Чорич.

В същото време в Кьолн - Александър Зверев стана шампион, нанасяйки шеста загуба от шест финала на талантливия Феликс Оже-Алиасим.

Ние използваме "бисквитки" и други персонализиращи технологии, за да подобрим вашето преживяване в нашия сайт, да ви покажем персонализирано съдържание, таргетирана реклама, за да анализираме трафика на сайта и да проследим откъде идва нашата аудитория. Ако искате да разберете повече по темата можете да прочетете нашата "Политика на поверителност", както и "Политика за съхранение на личните данни", съобразно регламента за GDPR, който е в сила от 23 май 2018г.

Избирайки "Приемам", вие се съгласявате да използваме вашите "бисквитки" и други трафични данни.