Анатолий Чубайс остава в реанимация и е частично парализиран

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Бившият съветник на Путин Анатолий Чубайс продължава да се намира в реанимация в Италия, след като беше диагностициран с тежко автоимунно заболяване.

Чубайс е частично парализиран, не може да движи добре ръцете и краката си, едно от очите му не се затваря. Това твърди журналистката Ксения Собчак, която цитира информация от съпругата на Чубайс Авдотя Смирнова, с която поддържа контакт.

Собчак публикува и две снимки на бившия руски политик, който лежи в болничното си легло на системи.

Междувременно Moscow Times съощбават, че Чубайс ще бъде изследван и за евентуални следи от отравяне по искане на италианските спецслужби. Пробите му вече са изпратени в лаборатория в град Парма.

Според местни медии Анатолий Чубайс е разговарял и с италиански прокурор. Подозренията за евентуално умишлено отравяне на 67-годишния бивш вицепремиер възникнаха заради внезапното му заболяване малко след напускането на Русия в знак на несъгласие с войната в Украйна.

В края на март Анатолий Чубайс подаде оставка от поста си като специален представител на Владимир Путин по въпросите на устойчивото развитие и напусна Русия. Той подаде оставка и от борда на директорите на компанията "Система".

Преди две години руският опозиционер Алексей Навални изпадна в кома след отравяне с новичок, а независимо разследване показа, че той е станал обект на операция на руските спецслужби.

Важно днес

Официално: Илияна Йотова ще се кандидатира за президент

Тя ще бъде издигната от инициативен комитет, а не от партия

21:42 - 24.07.2026
Важно днес

Илияна Йотова: Външният министър Велислава Петрова направи грешка

"Длъжността на външния министър е изключително важен пост. Трябва да има много добра координация"

21:18 - 24.07.2026
Важно днес

Партията на Радев по пътя на ГЕРБ: Задължителен предмет "Добродетели и религия" от 2028 г.

Изборът ще е между обучение по православие или ислям, или етика и гражданско образование

20:04 - 24.07.2026
Политика

Пет месеца бюджет, три години дефицит - от нюзлетъра на Института за пазарна икономика

Лошите решения се вземат лесно. Поправят се трудно

17:26 - 24.07.2026
Важно днес

ПП предизвика Илияна Йотова да наложи вето на Бюджет 2026

Заради отхвърлените предложения за подкрепа на семействата, здравеопазването и образованието

17:20 - 24.07.2026
Важно днес

Благомир Коцев се разграничи от съдебния спор около комплекса "Хоризонт"

"Съзнателно се дистанцирах от него, за да няма и най-малко съмнение, че използвам заеманата длъжност в личен интерес"

16:38 - 24.07.2026
галерия

10-те предложения за нов дизайн на евро банкнотите

Как ще изглеждат новите банкноти

16:25 - 24.07.2026