1 милион лева са дарени от екипа на A1 в подкрепа на обществени каузи Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Повече от 22 години А1 и нейните служители доказват, че устойчивото дарителство може да бъде двигател на реална позитивна промяна.

Програмата за дарителство на работното място започва през 2003 г. и оттогава чрез нея са събрани и дарени над 1 милион лева в подкрепа на различни организации с обществена кауза.

За този период програмата е подкрепила 39 социални инициативи, благодарение на редовните дарения на 860 уникални дарители.

Само през тази година служителите на А1 подкрепят 11 каузи в 5 основни сфери, свързани с детско здраве и грижа, образование, уязвими възрастни хора, опазване на околната среда и защита на животните. За 2025 година активните дарители са 415 служители, които са събрали 90 784 лева.

А1 е сред първите компании в България, които въвеждат програма за редовни месечни дарения от служителите си за каузи, избрани от самите тях. Инициативата се реализира в партньорство с фондация „BCause” и през годините се утвърждава като ясно разпознаваема и значима част от корпоративната култура на компанията.

„Дарителството на работното място е най-дългосрочната дарителска инициатива в А1 - такава, която устоява във времето, защото е припозната от стотици колеги. Независимо дали са в компанията от десетилетия или са се присъединили наскоро, дарителите ни вярват, че чрез своя редовен принос могат реално да помагат на проверени каузи. Това изгражда и поддържа култура на съпричастност в А1“, посочва Илияна Захариева, директор „Корпоративни комуникации“ на А1 България.

Дългосрочният характер на програмата осигурява предвидимост и стабилност за организациите, които получават подкрепа, като им дава възможност да планират дейностите си и да насочват ресурсите си там, където нуждата е най-голяма.

„Макар програмата да е отличавана цели шест пъти с едно от най-престижните отличия за дарителство у нас – „Златен знак“, нейната истинска стойност не се измерва само в числа. Най-ценно е устойчивото и целенасочено въздействие, което тази ежемесечна подкрепа дава на всяка организация, особено в днешната динамична среда“, допълва Елица Баракова, изпълнителен директор на фондация BCause.

Освен чрез дарителството на работното място, А1 насърчава социалната ангажираност на служителите си и чрез доброволчески инициативи и допълнителни кампании в подкрепа на различни обществени каузи.

Със своята устойчивост, прозрачност и човешко измерение програмата за дарителство сред служителите в А1 доказва, че малките, но редовни жестове имат силата да създават реална стойност за хората, организациите и общностите, които подкрепят.

Важно днес

„Издирваният“ Невзоров се появи на среща със собствениците в „Баба Алино“

Това става седмици след като вътрешният министър Иван Демерджиев коментира, че МВР издирва Невзоров

13:30 - 22.06.2026
Здраве

100 жени ще получат безплатни прегледи за рак на гърдата от кампанията на Банка ДСК и Аджибадем Сити Клиник

Инициативата е насочена към жени от всички възрастови групи и поставя акцент върху превенцията на рака на гърдата – едно от най-често срещаните онкологични заболявания при жените

12:51 - 22.06.2026
Живот

Подлезът до Борисовата градина се превръща в галерия с Jameson Connects

Oфициалното откриване е на 25 юни от 18:30 ч. с вход свободен, а програмата включва TakingOver парти с DJ Sokrat, бийтбокс шампионите Skiller и MaxO

12:44 - 22.06.2026
Важно днес

Китайски гражданин е овбинен в шпионаж

Той е оставен за постоянно в ареста с решение на съда

12:12 - 22.06.2026
Живот

tbi bank и JYSK си партнират, за да направят идеите за обновяване на дома по-достъпни

Гъвкавите финансови решения на tbi bank вече са достъпни във всички 61 магазина на JYSK в България,

11:51 - 22.06.2026
Важно днес

Британският премиер Киър Стармър подаде оставка

Той обяви, че се оттегля и като лидер на Лейбъристката партия

11:48 - 22.06.2026
Важно днес

Ивелин Михайлов обяви края на "Исторически парк"

В публикация във Facebook Михайлов написа, че идеята не е получила подкрепата, на която е разчитал

10:50 - 22.06.2026
Важно днес

МВР харчи парите за пътна безопасност за климатици и ремонт на РПУ-та

Сметната палата обяви шокиращи заключения от одит на Фонда за пътна безопасност

10:33 - 22.06.2026
Спорт

Допинг или не - завръщането на Серина Уилямс предизвика заплетен казус

Легендарната тенисистка се връща на „Уимбълдън“ с wild card

10:05 - 22.06.2026