Да планираш държавен бюджет в условията на едновременна здравна и икономическа криза, изисква умения от висшия пилотаж на управлението.
Отговаря ли Проектобюджет 2021 на изпитанията, пред които България е изправена в следващите години? Има ли в него антикризисни мерки, насочени към по-бързо възстановяване на реалния сектор и малките и средни предприятия?
Докато Народното събрание се готви да проведе финалните дебати по трите ключови законопроекта за финансирането на държавния сектор, социалната и здравната система, "Булевард България" и евродепутатът от ЕНП/ДБ Радан Кънев организираха експертна дискусия по темата "2021: Бюджет по време на пандемия" .
Онлайн-конференцията с модератор Асен Григоров събра мненията и прогнозите за Бюджет 2021 и Covid на Кристофор Павлов (главен икономист на УниКредит Булбанк), Георги Ганев (преподавател в Стопанския факултет на СУ "Св. Климент Охридски" и програмен директор в ЦЛС), икономическия експерт Мартин Димитров и Ивайло Калфин (бивш евродепутат и бивш съветник на еврокомисаря по бюджета Гюнтер Йотингер).
Втората част на дискусията влезе в дълбочината на проблемите при средносрочната бюджетна прогноза и Националния възстановителен план - ключов за планирането на над 12 млрд. евро от извънредната програма NextGeneration EU за възстановяване и преструктуриране на икономиката на България в следващите години.
В дебата по тази тема се включиха икономистите Владислав Панев, Евгений Кънев и специалистът по въпросите на електронното управление Божидар Божанов.
Събитието се излъчи на живо от 17 ч. във Facebook и в Zoom, като е достъпно за гледане в "Булевард България".
Прочетете още:
Кристофор Павлов: Възстановяването от кризата ще отнеме 2 години
Бележка на данъкоплатеца: Колко дава българинът за Бюджет 2021 и каква е алтернативата
€29 млрд. за България в ЕС: Какво поискахме, какво получихме
Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук: