Ахмед Доган се появи в централата на ДПС в София Снимка: © Пресцентър ДПС

Почетният председател на ДПС Ахмед Доган се появи в София няколко седмици след като беше принуден да напусне именията си в Бояна и Росенец.

Доган е засечен от репортери на bTV да влиза в централата на партията на бул. "Александър Стамболийски", посрещнат от активисти на младежката организация.

Той е отказал да отговаря на журналистически въпроси.

От пресцентъра на ДПС с председател Джевдет Чакъров малко по-късно разпространиха снимки от сбирката с Догав в основния партиен офис.

Централата на ДПС беше заключена в първите дни на конфликта между Делян Пеевски и Доган - формално заради ремонт. Привържениците на почетния председател успяха да си върнат контрола върху сградата няколко седмици по-късно и явно Пеевски вече няма възможност да я използва.

Връщането на Ахмед Доган в оперативната работа на ДПС се случва малко след като неговото крило не успя да спечели битката за регистрация на изборите с името "Движение за права и свободи" и се наложи да се яви в коалиция с две по-малки партии и без абревиатуата ДПС - под името "Алианс за права и свободи".

Още след разрива с Пеевски хора от крилото на Доган обявиха, че почетният лидер на ДПС се връща в "активната политика", от която беше излязъл през 2013 г. Очакванията, че той ще застане и начело на кандидат-депутатски листи за парламентарния вот на 27 октомври

Бейтула Сали от структурата на ДПС в Самуил съобщи, че Ахмед Доган най-вероятно ще води листата с кандидати за народни представители в Разград на парламентарния вот на 27 октомври.

"Него не коментираме (бел.ред. Делян Пеевски). Ние си обсъждаме нашите организационни въпроси и номинациите, които направихме. Най-вероятно почетният председател или председателят на партията ще бъде водач на листата в Разград. Ако искате новина - това е. За Кърджали не мога да ви отговоря", заяви пред журналисти Бейтула Сали.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Великобритания и Франция ще представят план за прекратяване на бойните действия в Украйна (Обновена)

Зеленски получи топло посрещане във Великобритания след скандала в Белия дом

17:32 - 02.03.2025
Важно днес

“Левски” съсипа червения празник с гол в последната секунда във Вечното дерби

До 90 мин. ЦСКА водеше с 2:0, но не успя да победи

15:55 - 02.03.2025
Еврото - въпроси и отговори

Какво ще стане със заплатите, ако се приеме еврото?

15:32 - 02.03.2025
Важно днес

Нелепо паркирана полицейска кола блокира трамваи в центъра на София

По случая е започнала проверка в МВР

13:55 - 02.03.2025
Важно днес

Хиляди блокираха Ниш за 18 часа в един от най-масовите протести в Сърбия

Протестите в Сърбия не стихват четвърти месец

11:29 - 02.03.2025
Важно днес

Израел прекъсна доставките на хуманитарната помощ за Газа

Първата фаза на примирието изтече в събота, а "Хамас" отказва удължаването ѝ

10:12 - 02.03.2025
Важно днес

Ограничения в движението заради мача "Левски-ЦСКА" в София

Организацията на трафика ще става по преценка на полицията

09:47 - 02.03.2025
Спорт

Най-чаканият мач на стадион “Диего Марадона” завърши без победител

Троен възел на върха в Италия

21:20 - 01.03.2025
Бизнес

Турска компания купува ключово златно находище в България

Turker Mining ще придобие 100% от собствеността на проекта "Розино"

20:39 - 01.03.2025