"Ако си мъж" - Камен Донев осмя директора на Народния театър

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


След новината, че директорът на Народния театър Васил Василев съди Камен Донев за "обида", тъй като в интервю пред bTV го е нарекъл "мижитурка", "човечец" и "не читав човек", популярният български актьор му отговори с ирония.

В публикация във Facebook Донев предлага на Василев 2500 лева - това е размерът на иска, предявен от ръководителя на културната институция към актьора. "Ако господин Васил Василев има нужда от пари, мога да му дам 2500 лв. веднага, без да ми ги връща.", иронизира Камен Донев, подписвайки се като "евентуален бъдещ директор на Народен театър “Иван Вазов” или министър на културата".

Донев хвърля и ръкавица към Василев - да се срещнат в дуел, но на боксовия ринг. Според него така се защитава накърнена чест:

"… За огромно съжаление цялата тази история не се развива по времето на Сирано дьо Бержерак, когато с радост бих предизвикал този човек на дуел с рапири или шпаги. Но все пак има една възможност той да защити честта си, ако тя е накърнена…. И това може да се осъществи на боксовия ринг - по правилата на класическия бокс, с професионално жури и рефер. Срещата може да се излъчва пряко по телевизията. Може да има и залози, приходите от които да постъпят за благородна кауза. Абсолютно сериозен съм. Чакам отговор."

До момента Василев не е дал отговор на отправеното предизвикателство от страна на Камен Донев. Актьорът обаче ще се дуелира на сцената още този петък в София и във Варна на 27 март, превъплъщавайки се в Сирано дьо Бержерак в едноименната постановка.

Режисьор е Стоян Радев, който запазва свежестта на хумора на пиесата на Едмон Ростан. Пиесата е част от програмата на Театър Българска армия в неговия юбилеен 70-ти сезон.

Донев влиза в яркия образ на Сирано – безпардонен младеж с убийствен сарказъм, голям нос и красива поетична душа, скрита зад маската на самоиронията.

Важно днес

Камионът, блокирал "Витиня", е бил технически изправен

Има данни случаят да се разглежда като "умишлен акт на саботаж", казва главният секретар на МВР

19:47 - 14.04.2026
Важно днес

Рафинерията в Бургас получи нова отстрочка от санкциите на САЩ

"Лукойл Нефтохим" ще може да работи до края на октомври

18:24 - 14.04.2026
Бизнес

Amazon купува сателитен оператор за близо 12 млрд долара в опит да настигне Starlink на Мъск

Amazon се включва по-активно в надпреварата за сателитен интернет

17:29 - 14.04.2026
Спорт

Димитър Бербатов: Само 12% от спортуващите децата успяват да се реализират

Легендата на българския футбол представи доклад относно проблемите във федерациите

16:19 - 14.04.2026
Важно днес

Военен дрон изплува на южния плаж в Несебър

Безпилотният апарат е забелязан в морето от два рибарски кораба

16:12 - 14.04.2026
Бизнес

Разследват Lululemon заради съмнения за наличие на „вечни химикали“ в продуктите

Главният прокурор на Тексас Кен Пакстън започна разследване срещу Lululemon

15:22 - 14.04.2026
Живот

Кой е Жолт Хегедюш - бъдещият здравен министър в Унгария, който смая света с танца си

Кадрите обиколиха социалните мрежи, а Хегедюш спечели симпатиите на всички

15:09 - 14.04.2026
Важно днес

Паскал получи условна присъда след споразумение по делото за аферата "Митници"

Първа присъда по делото за контрабанда на цигари

14:27 - 14.04.2026