Ансамбълът по художествена гимнастика остана на крачка от медалите в Париж 2024 Снимка: © Getty Images

Българският ансамбъл по художествена гимнастика остана на една ръка разстояние от олимпийски медал, като завърши на 4-то място на финала на Олимпиадата.

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева спечелиха квалификацията в петък, но оценяването сега започна отначало.

Съчетанието с пет обръча беше страхотно в артистичен план, но момичетата допуснаха грешки при контрола върху уредите, заради което първоначално останаха класирани на седмо място.

Българките играеха върху вариация на музиката на Енио Мориконе от филма "Професионалистът", но преработена с фолклорни мотиви и аранжимент с кавал.

Оценката им беше 34.100, което ги остави едва седми.

Второто съчетание получи 33.700 - там момичетата вече бяха изцяло концентрирани и показаха възможностите си. Нито един от другите отбори не успя да получи по-висок резултат на ленти и топки. Българският щаб поиска и преразглеждане на втората оценка с надеждата тя да бъде увеличена още, но контестацията беше отхвърлена.

До последно момичетата имаха шанс за бронзовия медал, но изпълнението на Израел промени класирането и България остана на 4. място.