Ансамбълът по художествена гимнастика спечели втора титла

Ансамбълът на България спечели титлата във финала на три ленти и две топки на 39-ото Световното първенство по художествена гимнастика в София.

Женина Трашлиева, Рейчъл Стоянов, София Иванова, Маргарита Василева, Камелия Петрова и Радина Томова получиха оценка 33.300, от които 16.500 за трудност, 8.600 за артистичност и 8.200 за изпълнение.

Те играха пред препълнената зала "Арена Армеец" този следобед.

Втори се класира ансамбълът на Италия със 31.450, а бронзът стана притежание на отбора на Азербайджан с 30.750. По-рано днес момичетата на треньорката Весела Димитрова заеха осмото място на пет обръча.

Това е втората титла за момичетата, след като на 16 септември те завоюваха световната титла в многобоя и спечелиха и квота за олимпийските игри в Париж през 2024 г.

Отборът е дебютант на форум от такъв ранг, като това бе и първото състезание на този състав пред родна публика.

"Трудът се отблагодари на момичетата. Имали сме тренировки по 8, 10 часа на ден", каза президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева пред БНТ и добави, че за първи път от 45 години на такова съдийство и класиране.

"Адмирации и респект", каза тя.

България завършва първенството с шест медала. Останалите отличия спечели в индивидуалното състезание Стилияна Николова. Тя завоюва сребърни медали на финалите на отделните уреди на обръч, на бухалки и на лента и бронзов в многобоя.

Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

НС направи важни крачки към приемане на еврото и взе решение за ускоряване на процеса

Парламентът постави като цел 1 юли 2025 г. за приемане на еврото у нас

17:56 - 26.07.2024
Технологии

Vivacom навлиза ударно в света на гейминга с турнира „Game ON“

Популярни геймъри, техните фенове и специални гост-звезди влизат заедно в епичен сблъсък за награда от 15 000 лева

17:46 - 26.07.2024