Арестуваха заподозрения за убийството на жената в Тервел Снимка: © Getty Images

51-годишният Фаредин Ахмед, който беше обявен за издирване след убийството на бившата му съпруга в гр. Тервел, е открит от полицията и е задържан.

Мъжът е заподозрян за това, че е отнел живота на 45-годишната жена по особено жесток начин. Тялото й беше намерено на улицата в Тервел от минувачи, като са установени множество травматични наранявания. Камерите за видеонаблюдение са показали, че двамата са се движили заедно, въпреки че срещу Ахмед е имало ограничителна заповед още от 2017 г.

Според прокуратурата има "достатъчно доказателства" - включително свидетелски показания - за това, че бившият съпруг е посегнал на жената.

Задържаният е намерен в жилище, в което е трябвало да извърши ремонт по поръчка на своя работодател. Мъжът е разполагал с ключ за имота и се е укрил в него след убийството във вторник.

Пред bTV прокурорът на Добрич Радослав Бухчев съобщава, че заподозреният още не е разпитан, защото той е бил в неадекватно състояние и е употребил алкохол.

Ахмед ще остане в ареста за най-малко 72 часа, а прокуратурата ще поиска постоянното му задържане под стража.

Едно убийство между капките


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Тече операция по изваждане на суперяхтата на Майк Линч, потънала край Сицилия

Разследващите се надяват да открият причините за трагедията, при която загинаха седем души

17:56 - 21.06.2025
Важно днес

300 пътници бяха блокирани в ръкав на летище „Васил Левски“ в продължение на час

СОФ Кънект прехвърли вината върху наземните оператори

16:45 - 21.06.2025
Спорт

Руски треньор обвини България в липса на демокрация. За Станка скандалите са “тъпотии”

През миналата олимпийска година борбата беше сред спортовете, донесли най-много медали на България

16:06 - 21.06.2025
Важно днес

Зеленски поиска съюзниците му да отделят по 0,25% от своя БВП за подпомагане на украинската оръжейна индустрия

Украйна планира да изнася военни технологии и да произвежда оръжия съвместно с европейски страни

16:00 - 21.06.2025
Важно днес

Катастрофа на магистрала "Струма", движението е затруднено

Движението в посока "Кулата" е само в изпреварващата лента

15:42 - 21.06.2025
Политика

Руслан Трад: Русия е първенец в хибридните операции, но Китай елегантно пренаписва истината - и ChatGPT помага

Китай използва изкуствения интелект, за да пренаписва реалността и това засяга и нас

12:55 - 21.06.2025
Важно днес

Българи в Израел отказват да се евакуират, ако не им се осигури директен полет Тел Авив - София

Към момента България не планира нова операция за евакуация на българи от Израел

12:53 - 21.06.2025
Политика

Доналд Тръмп с номинация за Нобелова награда за мир

Номинацията идва от Пакистан с похвали за ключовата роля на Тръмп в овладяването на конфликта с Индия. Ню Делхи отрича американският президент да е изиграл роля в процеса.

10:56 - 21.06.2025
Важно днес

Вучич тайно превъоръжавал сръбската армия заради “военен съюз” с участието на България

Сръбският президент обвини Косово, Хърватия, Албания и България в създаване на военен съюз, който е заплаха за Белград

09:48 - 21.06.2025