България изпусна първа победа срещу Унгария в квалификацията за Евро 2024

България завърши с 2:2 срещу Унгария на Националния стадион "Васил Левски", след като водеше с 2:1 до последните секунди на второто полувреме.

Първите два гола за двата тима паднаха още в първото полувреме. В 78 мин. Кирил Десподов позволи на България да поведе с 2:1 след дузпа.

Последният пряк свободен удар на Унгария, който съдията допусна обаче, доведе до ненадеен автогол на Алекс Петков.

Това можеше да е първата победа на българските национали в квалификациите на Евро 2024 и се случи на фона на тежките протести срещу управлението на БФС по улиците на София.

В първото полувреме България остана с 10 души на терена заради червен картон на Валентин Антов. Червен картон беше вдигнат и срещу Илия Груев само 5 минути по-късно, но беше отменен след преглед на VAR.

В 57-та минута обаче и Унгария изгуби Милош Керкес от състава си заради червен картон.

Равенството с 2:2 беше достатъчно за класирането на унгарците на Евро 2024.

Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук: