Волейболистите от мъжкия национален отбор на България записаха страхотен успех в Лигата на нациите.
Воденият от Джанлоренцо Бленджини тим надделя над домакините от Полша, които са отбор №1 в световната ранглиста, с 3:2 (17:25, 25:22, 25:22, 27:29, 15:11) в среща от група 7 на надпреварата, изиграна в Гданск.
Българите показаха здрави нерви, особено във втория и третия гейм, когато сътвориха обрат, а в четвъртия останаха на крачка от това да спечелят с 3:1, но в крайна сметка си свършиха работата в тайбрека, когато подчиниха състава, воден от Никола Гърбич.
По този начин "лъвовете" триумфираха срещу поляците за първи път след 8-годишна пауза и сложиха край на негативната си серия от 10 поредни поражения срещу въпросния съперник.
Освен това "трикольорите" нанесоха второ последователно поражение на "Дружина полска" в турнира.
България се изкачи на деветата позиция със 17 точки (6 победи, 5 загуби) и направи сериозна крачка към класирането на финалите.
Поляците са трети с 21 точки (7 победи, 4 загуби).
Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук: