Бащата на 12-годишната Сияна, която загина при жестоката катастрофа в Плевенско на 31 март, изрази възмущение от малкото застрахователно обезщетение за втория тежко пострадал - дядото на детето.
Николай Попов съобщава, че човекът е получил точно 53 733,97 лв. обезщетение за претърпените сериозни наранявания при премазването на автомобила му от камион на пътя Радомирци - Телиш.
Дядото на Сияна (бивш пожарникар и военен) е бил със счупен череп, мозъчна травма, липсващи стави и кости, почти месец в кома, със загуба на памет, след катастрофата. Не е разрешено да получи обезщетение за смъртта на внучката му Сияна, която загина при удара на камиона. Родителите на детето вече обявиха, че ще дарят цялата сума за болни деца. Същото решение е взето и за въпросните 53 733,97 лв., които са били отпуснати на дядото на Сияна Георги Ламбев.
Николай Попов твърди, че само лечението на човека ще струва повече от изплатената сума, "защото нямаме адекватна здравна система и човек трябва да плаща за всичко".
Той изрично посочва името на дружеството, което е отговорно за застрахователното обезщетение - "ДаллБогг Живот и здраве", чийто председател на съвета на директорите е Тихомир Каменов.
Попов припомня, че неотдавна Комисията за финансов надзор забрани на "ДаллБогг" да сключва затраховки извън България заради сигнали от чужбина за неизпълнени задължения по искове.
Попов пише още, че основният бизнес на Каменов "не е застраховане, а лекарства и здравеопазване" и че свързаните с него дружества "Търговска лига“ и “Чайка фирма” "получават стотици милиони от обществени поръчки за лекарства".
По ирония - веднага след катастрофата Сияна е била приета в една от болниците от групата, "Сърце и мозък".
"Лекарите се бориха за живота ѝ и после плакаха за нея. Каменов или неговите мениджъри им забраниха с писмена заповед да идват на протестите в Плевен", твърди още бащата на загиналото дете.
"Може би всички сме идиоти, че търпим такива дерибеи", пише Николай Попов.
Той завършва позицията си с директен призив към Тихомир Каменов да "дари сумата от 900 000 лв. в лекарства или апаратура за УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ и за УМБАЛ – Бургас" (където се лекуваше 4-годишният Мартин, пострадал при удара от АТВ в Слънчев бряг).
Попов заявява, че ако Каменов направи дарението, той и близките му ще се откажат от всякакви претенции към застрахователното дружество.
"Парите, получени от дядото на Сияна за неговите тежки травми, също ще бъдат дарени! До стотинка! Да, скандалните за унищожен живот 53734,97 лв. също отиват за болни деца", казва още той.
"Лъжат ни! Крадат ни! Убиват ни! Всеки ден! Тук е така!", завършва Николай Попов.
Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук: