Били Айлиш стана третият изпълнител, достигнал 100 милиона месечни слушатели в Spotify Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Били Айлиш стана третият изпълнител, достигнал 100 милиона месечни слушатели в Spotify - и то само с 82 песни.

Освен 22-годишната певица, която е и двукратна носителка на "Оскар" за песен за филм, другите двама изпълнители, стигнали до този връх са The Weeknd - той оглавява списъка със 107 милиона месечни слушатели в платформата, и Тейлър Суифт - със 102 милиона към настоящия момент.

И двамата обаче имат над два пъти повече песни в Spotify в сравнение Айлиш. Американката влиза в историята и като най-младата певица, достигнала такъв брой месечни слушатели.

"Spotify е част от историята на Били от самото начало. Откакто издаде "Ocean Eyes", тя непрекъснато увеличава броя на феновете си по целия свят. Това, което тя и брат ѝ Финиас са постигнали от 2016 г. насам, е забележително... и всичко това на 22-годишна възраст", така коментира успехът на Айлиш глобалният ръководител на музикалния отдел на Spotify Джереми Ерлих.

В момента изпълнителката има осем песни с над милиард слушания в популярната платформа: "Lovely" с Khalid (2,8 милиарда до момента), "Bad Guy" (2,5 милиарда), "When the Party's Over" (1,8 млрд.), 'Everything I Wanted' (1,6 млрд.), 'Ocean Eyes' (1,4 млрд.), 'Happier Than Ever' (1,3 млрд.), 'Idontwannabeyouanyore' (1,09 млрд.) и 'Bury a Friend' (1,01 млрд.).

Третият ѝ албум, "Hit Me Hard and Soft", излезе през април и предизвика абсолютен фурор още в първите си дни.

По-рано тази година тя се присъедини към Стиви Уондър, Робърт Смит, Ники Минаж и повече от 200 други изпълнители, които подписаха отворено писмо. В него те призоваваха да се спре "хищническото" използване на изкуствен интелект (ИИ) в музикалната индустрия.

"Не се заблуждавайте: ние вярваме, че когато се използва отговорно, ИИ има огромен потенциал за развитие на човешката креативност и по начин, който позволява разработването и развитието на нови и вълнуващи преживявания за музикалните фенове навсякъде по света", се посочва в него.

"За съжаление, някои платформи и разработчици използват ИИ, за да саботират творчеството и да подкопават артистите, авторите на песни, музикантите и притежателите на права. Когато се използва безотговорно, ИИ представлява огромна заплаха за способността ни да защитаваме личния си живот, самоличността си, музиката си и препитанието си", подчертават още музикантите.

Важно днес

Прострелян мъж е открит мъртъв в автомобил в центъра на Бургас

Според първоначалната версия причината за смъртта е самопрострелване

16:52 - 16.03.2026
Важно днес

Европа отказва да се включи в охраната на Ормузкия проток, въпреки заплахите на Тръмп

Страните не желаят да се включват в никакви военни действия, свързани с конфликта в Иран

16:30 - 16.03.2026
Важно днес

Народният театър привлича младежи с билети от 5 евро

Инициативата важи за всички спектакли до края на сезона

15:56 - 16.03.2026
Важно днес

БАБХ откри бактерии и плесени в училищни закуски и сандвичи

Установени са и немлечни мазнини в сирене, кашкавал и масло по програмата "Училищно мляко"

15:23 - 16.03.2026
Важно днес

ГЕРБ реабилитира Владислав Горанов и праща Даниел Митов за водач в Шумен

Вече са ясни водачите на листи на ГЕРБ

14:58 - 16.03.2026
Важно днес

Слави Василев, Румен Миланов, спортисти и бивши министри в листите на Румен Радев

Кой кой е сред водачите на листи на "Прогресивна България"

11:52 - 16.03.2026
Технологии

Зукърбърг планира да съкрати 20% от служителите си и да ги замени с AI

Плановете на Meta са да създаде собствена AI инфраструктура

11:47 - 16.03.2026
Важно днес

Стефка Костадинова става кандидат-депутат на Делян Пеевски

Костадинова се оттегли от войната за председателството на БОК

11:33 - 16.03.2026