Бойко Борисов се срещна със сина на Тръмп в София Снимка: © Getty Images

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов се е срещна в неделя с Доналд Тръмп-младши - непосредствено преди началото на бизнес форума "Trump Business Vision 2025" в София.

Борисов беше забелязан в хотел "Балкан" ("Шератон") около 14.20 часа по обяд в неделя, а по-късно от ГЕРБ потвърдиха пред Mediapool, че той е провел среща с Тръмп-младши.

Не се съобщават подробности за темите на разговора.

От крипто компанията Nexo, организатор на събитието, по-рано не обявиха дали освен срещата с бизнес представители Тръмп-младши ще се види и с български политици.

В събитието ще вземе участие и министърът на науката и технологиите на Израел Гила Гамлиел, която също е на посещение в България.

"Trump Business Vision 2025" е посветен на "проучването на стратегическата роля на технологиите за оформянето на бъдещето на финансите и насърчаването на още по-тясно сътрудничество между американските компании и световния капитал", съобщават от Nexo.

Синът на Доналд Тръмп пристигна в България, докато готви секретен клуб във Вашингтон


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Технологии

A1 празнува 30 години с нови тарифни планове за повече свобода и забавление

Юбилейните планове могат да бъдат заявени в периода от 1 септември до 31 октомври 2025 г.

16:10 - 04.09.2025
Важно днес

Младежи пребиха жестоко шефа на полицията в Русе заради забележка

Старши комисар Николай Кожухаров е в болница с тежки наранявания и е опериран по спешност

14:38 - 04.09.2025
Пътуване

Wizz Air възобновява полетите от София до Абу Даби

Редовните полети ще се изпълняват три пъти седмично от 17 ноември на цени от 49.99 евро

14:10 - 04.09.2025
Важно днес

Ремонтират пътя, на който загина 12-годишната Сияна

Ще бъдат преасфалтирани шест километра от трасето, дейностите трябва да приключат до средата октомври

13:35 - 04.09.2025
Живот

"Ергенът" започна със силен политически заряд

Двама от участниците новия сезон за били кандидат-депутати

13:04 - 04.09.2025
Бизнес

Google трябва да плати $425 млн. за събиране на лични данни

Компанията е осъдена затова, че е събирала данни и от потребители с изключна функция за проследяване

11:44 - 04.09.2025
Важно днес

САЩ започнаха военна кампания срещу венецуелските наркокартели

Разгръщането на флот в Карибите може да се използва и като натиск върху президента на Венецуела Николас Мадуро

11:31 - 04.09.2025