Букмейкърът efbet на Цветомир Найденов успя да стигне до спонсорски договор и с БФС Снимка: © Булевард България

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Българският футболен съюз подписа 4-годишен договор с онлайн букмейкъра efbet. Компанията става генерален партньор на националния отбор и за първи път ще го подкрепя финансово.

Договорът дава правото на efbet да постави логото си на тренировъчната екипировка на тима, като това се извършва спрямо регулациите на европейската футболна централа УЕФА.

Споразумението гарантира ексклузивно явяване на всички рекламни и комуникационни носители на генералния партньор в предстоящите квалификационни срещи на българските национали, пишат от БФС.

Собственик на efbet е бизнесменът Цветомир Найденов, който управлява фирмата заедно с брат си Боян. Той спонсорира и елитния ЦСКА 1948.

"Щастлив съм, че в тези изключително трудни времена и в ситуацията, в която е българският спорт, се намират партньори като efbet“, казва оттеглилият оставката си като президент на БФС Борислав Михайлов.

От 2009 г. БФС имаше партньорство с "Еврофутбол" на Васил Божков, но компанията беше засегната от одържавяването на хазартния бизнес.

Efbet е спонсор на най-високото ниво в българския футбол – Първа лига. Компанията подкрепя и част от отборите в елита – „Арда“, „Берое“, „Черно море“, „Локомотив“ (София), ЦСКА 1948.

Другата голяма букмейкърска компания „Уинбет“ е главен спонсор на „Локомотив“ (Пловдив), „Ботев“ (Пловдив), „ЦСКА-София“ и „Царско село“. „Левски“ и „Славия“ са спонсорирани от „Palms Bet“ и bet365.


Важно днес

Йордан Цонев напусна политиката

Решението му идва след 36 години обществена дейност

13:15 - 23.06.2026
Важно днес

Няма доказателства Олег Невзоров да е извършил престъпление

Украинският бизнесмен е разпитан като свидетел, а не като обвиняем по случая “Баба Алино”

13:00 - 23.06.2026
Важно днес

Торс на Херакъл и мозайка са открити при разкопките на Хераклея Синтика

Предполага се, че на мястото е съществувал храм от  III–II век пр. Хр.,

11:23 - 23.06.2026
Важно днес

Десетки са сигналите за мазут по Южното черноморие

Източникът не може да бъде установен

11:04 - 23.06.2026
Живот

Държавата на евтиния лукс и скъпия таратор

Имаме културен проблем, който се превръща в икономически

10:27 - 23.06.2026
Важно днес

Външният министър Велислава Петрова изразявала себе си с роклята с голо рамо

Според нея по-големият въпрос е разпространението на конкретната снимка

10:24 - 23.06.2026
Важно днес

Ремонти на "Хемус" и "Тракия" временно променят движението в отделни участъци

Графикът предвижда те да приключат до 25 юни

09:52 - 23.06.2026
Важно днес

КЗК глоби две фирми за фалшиво “немско масло” без мляко, имитиращо марката с “краварката в левия ъгъл”

Санкциите са за близо 310 хил. евро заради заблуда на потребителите

08:09 - 23.06.2026
Важно днес

Френската полиция откри изчезнала творба на Пикасо при акция срещу наркотрафик

Творбата се оценява на най-малко 12 млн. евро

07:34 - 23.06.2026