Екипът на А1 събира рекордна сума по програмата за дарителство на работното място през 2023 г. - тя възлиза на 86 995 лева. Впоследствие компанията добавя още 50 хил. лева към даренията на служителите.

Така собщата сума от 136 955 лева A1 ще подкрепи 11 социални каузи и организации. Програмата се осъществява в партньорство с фондация BCause.

Редовните дарения на работното място в телекома се случват от 2003 г. насам. Програмата е семпла и удобна - всеки служител може да избере сума по избор от месечната си заплата в полза на една или повече социални каузи.

Сферите, които екипът на А1 подкрепя, са детското здраве, по-доброто образование, уязвими възрастни хора, екология и защита за животните.

„Фонд за лечение и рехабилитация на деца" е най-предпочитана кауза от служителите на телекома, 35% от даренията отиват към нея. Целта ѝ е подпомагане на родителите на непълнолетни деца с хронични заболявания за финансиране на лечение и редовни медицински процедури.

Компанията взема предвид обратната връзка от своите служители и така след последното допитване в екипа през изминалата година в програмата са добавени две нови организации с екологична насоченост, като с това възможните каузи вече са 11 на брой.

Дарителството на работното място е една от най-дългосрочните инициативи на компанията. Всяка година щедростта на нашите служители ме изненадва приятно и ме кара да се чувствам горда, че съм част от този екип. Все повече служители искат да работят за компании, чиито ценности съвпадат с техните. Осигуряването на лесна за използване платформа за дарение на работното място ни помага да създадем истинска култура на даване и правене на добро.“, казва Илияна Захариева, директор „Корпоративни комуникации“ на А1 България.

През 2023 г. в програмата са се включили рекорден брой дарители от А1 – над 400, като техният брой за последните 2 години е нараснал с над 25%. Увеличило се е и средното месечно дарение, като за миналата година то е на стойност 28 лева, а рекордът за ежемесечно дарение от един служител е 200 лева.

„Щастливи сме, че вече 20 години сме заедно с А1 и хората в компанията в пътя им на дарители по ведомост. Компанията отбеляза нов успех през изминалата 2023 г., плод на последователността на сърцатия екип, който поздравяваме. Резултатите са не само в рекордното увеличение на броя дарители и финанси, но и в устойчивостта, която това носи на организациите-получатели - за да се грижат по-добре за болни деца и за такива в риск, за възрастни, за природа и за образование.“, сподели Елица Баракова, изпълнителен директор на фондация BCause.

Освен позитивната обратна връзка от екипа, доказателство за успеха на програмата е „златният“ знак за дарителство и доброволчество, най-високото отличие на наградите Годишен знак „Отговорна компания – отговорни служители“, организирани от bCause, БАУХ, БДВО и БАКСОС.

В допълнение на дарителството по ведомост А1 ежегодно организира многобройни инициативи в полза на социални каузи за своите служители. Примери за такива са „Ден на доброто“, включващ и благотворителен базар, както и общо 1600 доброволчески часа, инвестирани от екипа за различни акции в полза на обществото.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Спорт

Никола Цолов приключи сезона във Формула 2 със сериозна заявка за бъдещето

Нямаме търпение за новата кампания

12:35 - 07.12.2025
Важно днес

Синът на украински кмет е убит в Австрия заради криптовалути

21-годишният Даниил Кузмин е изтезаван и изгорен в автомобила си на паркинг във Виена

11:27 - 07.12.2025
Живот

Филип Донков - момчето, което запали искрата и превърна сцената в свой дом

Филип е рокаджия по душа, но се движи между стиловете с лекота

11:05 - 07.12.2025
Важно днес

Група във Facebook събира свидетелства за полицейско насилие и произвол на протеста на 1 декември

Групата е създадена от майката на арестувания Николай Алексиев

09:37 - 07.12.2025
Важно днес

Частичното бедственото положение в Созопол остава в сила

Най-критичнито място остава преливника на язовор "Ново Паничарево"

09:04 - 07.12.2025
Спорт

ЦСКА загуби “калната битка” срещу “Черно море”

Край на серията на “червените”

19:58 - 06.12.2025
Коледен булевард

Вяра Крушкова, която ни учи да обичаме прилепите или когато каузата те намира сама

Вяра е душата и двигателят на единствения специализиран спасителен и рехабилитационен център за прилепи в България Bat World Bulgaria.

18:51 - 06.12.2025
Важно днес

Къмпинг "Арапя" отново е наводнен, пътят Царево-Ахтопол също е залят от вода

Екипи на полицията са в готовност да реагират в Царево

18:33 - 06.12.2025