Евелина Николова спечели олимпийски бронзов медал Снимка: © Getty Images

Българската състезателка в борбата до 57 кг Евелина Николова спечели бронзов медал от Олимпийските игри в Токио.

Николова успя да победи с туш съперничката си от Русия Валерия Коблова и успя да стигне до отличието.

28-годишната българка имаше шанс да се бори за шампионската титла, но на 4 август не успя да преодолее Ирина Курачкина (Беларус) на полуфинала.

Преди това Николова се наложи срещу две състезателки от Полша и Молдова.

Досега Ева Николова имаше бронзови отличия от Европейското първенство във Варшава до 57 кг (2021) и от Световния шампионат в Лас Вегас до 55 кг (2015).

Лятната олимпиада в Токио вече донесе на България един златен медал - този на Ивет Горанова в карате до 55 кг.

Триумф на Ивет Горанова и първи златен медал за България от Олимпийските игри в Токио

Антоанета Костадинова спечели сребърно отличие в стрелбата, а Тайбе Юсеин взе бронз за предстваянето си на турнира по борба до 62 кг.

Стойка Кръстева ще се бори на финала в състезанието по бокс, категория до 51 кг, като си гарантира най-малко бронзово отличие, а Мирела Демирева е финалистка на скок на височина.

Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук: