Григор Димитров ще играе на четвъртфинал с Вавринка в Акапулко Снимка: © getty images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Григор Димитров ще се изправи срещу Стан Вавринка на четвъртфиналите в Акапулко в битка на бившите номер 3 в света. Българинът се класира на напред, след като спаси два мачбола и направи обрат срещу Адриан Манарино 6-7(8) 6-2 7-6(2) в изключително драматичен двубой, продължил близо три часа, а швейцарецът преодоля Педро Мартинес с 6-4 6-4.

„Всичко, което трябваше да направя, бе да остана в мача и да се боря. Не знам защо трябваше да направя задачата толкова трудна. Атмосферата бе невероятна, ще се насладя на момента“, каза най-добрият ни тенисист, който бе загубил последните четири тайбрека в решителен сет, които бе играл.

Световният №22 пръв проби в първия сет, но допусна моментален рибрейк и впоследствие отстъпи в равностоен тайбрек. Във втория сет българинът бързо се откъсна в резултата и не допусна изненади. В третия поведе с 4-1 гейма и два пробива на сметката си, но когато краят изглеждаше близо, българинът допусна изравняване. При пасив от 4-5 първата ни ракета спаси и два поредни мачбола, но в решителния тайбрек бе по-добър.

Григор и Манарино се бяха срещали само веднъж преди това. През 2016 двамата се изправиха един срещу друг в Делрей Бийч и тогава българинът записа чист успех с 6-4 7-5 на четвъртфиналите. Френският тенисист вече е с актив 2-7 от началото на сезона, докато световният №22 има на сметката си 6 победи и 4 поражения.

Димитров откри участието си с победа в последователни сетове. Българинът се наложи над опонента си с 6-3 6-3 за малко повече от час. Водещият ни тенисист е шампион в надпреварата от 2014 г., когато записа първото си участие. Тогава бившият №3 преодоля последователно Маринко Матошевич, Маркос Багдатис, Ернестс Гулбис, Анди Мъри и Кевин Андерсън, за да стигне до отличието.

Двубоят между Григор и Вавринка ще бъде трети в програмата на централния корт във вечерта на четвъртък срещу петък, което означава, че ще започне около 04:00 ч. българско време на 28.02.

Четете още в TennisKafe.com

Политика

Може ли БСП да избере ръководство, свободно от зависимости?

За кметицата на Троян Донка Михайлова това е единственият начин БСП да не изчезне от политическата сцена

10:31 - 30.01.2026
Важно днес

Експлозия предизвика пожар в най-голямата турска петролна рафинерия

Причините за експлозията засега остават неизвестни

10:25 - 30.01.2026
Важно днес

Тийнейджър е в болница, след като се "повеселил" с лекарство за епилепсия

Лекарството е продадено без рецепта

09:13 - 30.01.2026
Важно днес

Атанас Зафиров не иска пак да е депутат, но не пуска БСП

Партията свика конгрес на 7 и 8 февруари и вече има и друг кандидат за лидер

08:32 - 30.01.2026
Важно днес

Призив за "Национално блокиране" може да парализира икономиката в САЩ в протест срещу ICE

„Без работа. Без училище. Без пазаруване. Спрете финансирането на ICE“, гласи посланието на планираните протести 

07:47 - 30.01.2026
Важно днес

Илияна Йотова се среща с Димитър Главчев в последния ден от консултациите за служебен премиер

След като посочи служебен премиер, Илияна Йотова трябва да насрочи предсрочните избори

07:28 - 30.01.2026
Спорт

Александър Везенков бе над всички при успех над "Барселона"

Българският национал отново стана герой на отбора си

00:20 - 30.01.2026
Спорт

"Лудогорец" продължава към елиминациите на Лига Европа

Голям успех за българския шампион

00:15 - 30.01.2026
Важно днес

След смъртта на 18-годишния Билгин директорът и обвинената в тормоз учителка напускат училището

МОН проверява училището в Нова махала, психолози работят със съучениците на момчето

18:07 - 29.01.2026