И БСП няма да отиде на консултации при президента днес

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


БСП няма да участва в консултациите, които президентът Румен Радев започна преди връчването на мандатите за съставяне на нов кабинет. Причините за решението все още не са ясни.

Срещата на представителите на партията с Радев трябваше да се проведе днес в 16.45 в президентството.

По-рано лидерите на "Продължаваме промяната" също изненадващо съобщиха, че няма да участват в консултациите днес. От президентството съобщиха, че са получили писмо от парламентарната им група, с което са информирали институцията за невъзможността им да участват в разговорите с президента Румен Радев в съответствие с предварително съгласуваната времева рамка.

В понеделник президентът обяви началото на консултациите веднага след като премиерът Кирил Петков депозира своята оставка. Това даде на партиите само около 2-3 часа предизвестие за консултациите.

"Продължаваме промяната" не се яви на консултациите при Румен Радев

Бизнес

Олимпийски медалист, примабалерина, образователен експерт и граждански активисти влизат в журито на „Фантастико до теб“

Общият бюджет на конкурса е 260 000 евро, а всеки одобрен проект може да получи финансиране до 13 000 евро.

10:38 - 07.04.2026
Важно днес

Не били 40 лопати, а лаптопи, или как ЦИК и "Сиела" се готвят за машинното гласуване

ЦИК иска обяснения за лопати и съдове за хранене, с които служителите искат да влязат в склада при машините

10:09 - 07.04.2026
Важно днес

Радев обяви кабинета "Гюров" за "на практика нелегитимен"

Радев обвини ПП-ДБ в опит "да похитят парламентарните избори"

08:12 - 07.04.2026
Важно днес

"Артемис 2" счупи нов рекорд и се завръща към Земята

"Винаги ще избираме Земята"

07:51 - 07.04.2026
Важно днес

Тръмп заплашва да взриви всеки мост и електроцентрала в Иран "за една нощ"

Нова ескалация на заплахите от американския президент

07:38 - 07.04.2026
Важно днес

Борисов размисли за шистовия газ – отново

В рамките на няколко дни Борисов определи шистовия газ като чисто злато, а след това обеща, че няма да бъде добиван

22:00 - 06.04.2026
Важно днес

АПИ спира „безплатната“ пътна помощ след разкрития на АКФ и протести

Услугата, за която никой не знаеше, струва близо 9 милиона евро за шест месеца

20:27 - 06.04.2026