Илон Мъск и Марк Зукърбърг си уговарят бой в клетка Снимка: © Колаж (Getty Images)

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Двама от най-известните технологични милиардери в света – Илон Мъск и Марк Зукърбърг – се съгласиха да се бият един срещу друг в клетка.

Ръкавицата бе хвърлена от Мъск, който пусна съобщение в своята платформа Twitter, че е „готов за бой в клетка“ със Зукърбърг. Шефът на Meta, компанията майка на Facebook и Instagram, пък не закъсня и публикува скрийншот на туита, придружен с думите „изпрати ми местоположение“.

„Октагон във Вегас“, продължи задочния разговор Мъск, който опита да предизвика опонента си със заявката за своето „страхотно движение, което наричам „Моржът“, при което просто лягам върху противника си и не правя нищо“.

Малко по-късно Мъск публикува в Twitter кратки видеоклипове с моржове, което събуди подозрения, че предизвикателството му към Зукърбърг може и да не е съвсем сериозно. А той определено е известен с някои подвеждащи коментари.

Не е ясно дали двамата просто поддържат шеговития тон или от това може да излезе наистина зрелищно шоу.

39-годишният съосновател на Meta вече тренира смесени бойни изкуства (ММА) и наскоро спечели турнири по джиу-джицу. Мъск, който след броени дни ще навърши 52 години, на пръв поглед е в по-неизгодна позиция, но всъщност и той практикува бразилското бойно изкуство вече от две години насам. Освен това е видимо по-едър.

Размяната на реплики привлече значителен интерес. Докато някои обсъждат кой би спечелил един такъв двубой, други побързаха да публикуват мемета, свързани с битката.

Размяната на предизвикателства между двамата магнати идва скоро след като стана ясно, че Meta е почти готова с конкурентно приложение на Twitter. По време на вътрешна среща със служителите главният продуктов директор Крис Кокс заяви, че компанията смята, че създателите искат версия на Twitter, която е „разумно управлявана“.

„Винаги съм смятал, че Twitter трябва да има един милиард души, които да го използват“, каза Зукърбърг по време на неотдавнашно интервю в подкаста на Лекс Фридман.

Готвената от Meta текстово базирана социална мрежа, предназначена да се конкурира с Twitter, има връзка и с Instagram. Заявката е, че тя ще позволи на потребителите да следват акаунти, които вече следват във платформата за споделяне на изображения.

Потенциално тя може да позволи на компанията да привлече последователи от децентрализирани платформи като Mastodon.

Говорител на Meta потвърди пред BBC, че платформата е в процес на разработване. Приложението с работно наименование P92 може да се окаже по-голяма опасност за Twitter, отколкото BlueSky или Mastodon – предвид мощта на Meta и способностите ѝ да създаде и наложи нова мрежа сред милиардите си потребители.

Спорт

Малена Замфирова е добре и започва рехабилитация, обяви министърът на здравеопазването

Министърът предложи България да плати лечението на Замфирова

13:25 - 22.03.2026
Политика

За няма и 10 минути ГЕРБ избра единодушно Бойко Борисов за нов мандат

Делян Добрев посочи "врага" на изборите - "Продължаваме промяната"

12:55 - 22.03.2026
Живот

Великденският заек акостира в днешната рецепта за постни пухкави кифлички

Бърза и лесна рецепта за сладки кифлички.

11:25 - 22.03.2026
Политика

Беден българин от село "държи" мрежа за руска пропаганда в Европа

Разкритията са на консорциума за разследваща журналистика OCCRP с участието на Bird.bg

11:20 - 22.03.2026
Живот

Не е нужно да е 8 март, за да подариш „Букет с кауза“

За да помогнат на жени и деца, пострадали от домашно насилие, „Фантастико“ и „Български фонд за жените“ стартираха съвместна кампания.

11:06 - 22.03.2026
Важно днес

Тръмп се зарадва на смъртта на Роберт Мюлер - бившия шеф на ФБР, който го разследваше

Като специален прокурор Мюлер разкри, че е имало намеса на Русия в изборите през 2016 г.

11:02 - 22.03.2026
Политика

Бойко Борисов пред Мон Дьо: Загърбих личния си живот заради политиката

Борисов индиректно посочи Пеевски като причина за падането на кабинета "Желязков"

10:20 - 22.03.2026
Важно днес

Иван Христанов обеща чистки в Агенцията по храните и горските стопанства

Текат проверки за саботаж на акции на министерството и дейността на структурите под шапката му

09:56 - 22.03.2026
Важно днес

Американският президент постави 48-часов ултиматум на Иран за Ормузкия проток

В отговор Техеран заплаши, че ще нанесе удари по ключова инфраструктура в Близкия изток

08:56 - 22.03.2026