Слави Трифонов е новият стар председател на "Има такъв народ". Той беше преизбран за поста на Националната конференция на партията, която се проведе в събота.
Трифонов е начело на формацията от създаването ѝ през 2020 г.
Подробности за конференцията, както и дали изобщо е имало друга кандидатура за председателското място така и не се съобщава. Форумът, на който според пресцентъра, е направена равносметка за изминалия период от създаването на партията и какво предстои като цели и задачи за изпълнение, беше при закрити врати. Преди и след него нямаш никакви изявления.
Първоначално висшият форум на "Има такъв народ" трябваше да се състои на 18 януари, но заради преговорите за правителство, беше отложен. Тогава зам.-председателят на ПГ на ИТН Станислав Балабанов обясни пред медиите, че ИТН е партия от лидерски тип и докато Трифонов има интерес да се занимава с политика, тя ще съществува.
От краткото прессъобщение на формацията става ясно, че Националната конференция е избрала също членовете на Изпълнителен съвет и Арбитражно-контролна комисия. Били са приети и промени в устава на партията, но какви изобщо са те така и не става ясно.
Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук: