Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:
Яник Синер и Арина Сабаленка са новите шампиони в Индиън Уелс - турнирът, който в календара има статут на "Рай на тениса", заради отличните условия в Калифорния.
Италианецът триумфира с първата си титла през 2026-а след два равностойни сета срещу Даниил Медведев, в които надделя след тайбрек - 7-6(6), 7-6(4).
Особено впечатляващ бе тайбрекът на втория сет, в който Медведев поведе с 4-0 точки преди Синер да направи серия от седем поредни точки.
С победата в сблъсъка между двамата бившият №1 Синер вече е сред играчите, печелили всяка една от шестте Мастърс титли на хард – нещо, което досега бяха правили само Роджър Федерер и Новак Джокович. Още по-впечатляващо е, че той го направи без да загуби нито един сет в хода на турнира.
Освен това, италианецът е в серия от 22 поредни сета на Мастърс ниво, след като в края на 2025-а триумфира и в Париж.
„Продължих да вярвам и да натискам. Търсех ударите си малко повече. Щяхме да започнем от равни начала третия сет, така че дадох всичко от себе си, за да затворя мача и съм много щастлив. Беше невероятен завършек“, коментира Синер след успеха.
„Беше много тежък мач. Страхотно е да видя Даниил отново да играе на това ниво. Много съм щастлив. От първия ден тук тренирах много здраво и този резултат ме кара да бъда много доволен. Да споделя момента с моя екип и приятелите ми е много специално.“
Арина Сабаленка и Елена Рибакина изиграха трети голям финал помежду си в рамките на 5 месеца и за първи път в този период триумфът бе за световната №1 Сабаленка.
Той дойде по възможно най-драматичния начин след тайбрек в третия сет, в който беларускинята спаси мачбол на съперничката си, за да стигне до крайното 3-6, 6-4, 7-6(6) за трофея на WTA 1000 в Индиън Уелс.