Италия отчете нов антирекорд в битката с Covid-19 Снимка: © Getty Images

Епидемията от коронавируса е отнела живота на още 627 души в Италия само за едно денонощие. Данните на местната Гражданска защита показват, че положителните проби за новия коронавирус са се увеличили с 4670, т.е. вече има 37 860 активни заболели. Общият брой на жертвите от началото на епидемията е 4032, а оздравелите хода вече са 5129.

Сумата на инфектираните от коронавируса в Италия - включително лекуващите се, излекуваните и починалите - достигна 47 021.

Най-висок е ръстът на новите заболявания в Ломбардия, където са регистрирани нови 2380 пациенти, а 381 души са починали за последното денонощие. Това е най-високата стойност от началото на епидемията.

Очаквайте подробности.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Живот

Филип Донков - момчето, което запали искрата и превърна сцената в свой дом

Филип е рокаджия по душа, но се движи между стиловете с лекота. Печели сърцата на потребителите в социалните мрежи с изпълнението си на песента “Богатство” на група “Тангра”, а на журито в “България търси талант” - с класическото произведение Grand Overtu

11:05 - 07.12.2025
Важно днес

Група във Facebook събира свидетелства за полицейско насилие и произвол на протеста на 1 декември

Групата е създадена от майката на арестувания Николай Алексиев

09:37 - 07.12.2025
Важно днес

Частичното бедственото положение в Созопол остава в сила

Най-критичнито място остава преливника на язовор "Ново Паничарево"

09:04 - 07.12.2025
Спорт

ЦСКА загуби “калната битка” срещу “Черно море”

Край на серията на “червените”

19:58 - 06.12.2025
Коледен булевард

Вяра Крушкова, която ни учи да обичаме прилепите или когато каузата те намира сама

Вяра е душата и двигателят на единствения специализиран спасителен и рехабилитационен център за прилепи в България Bat World Bulgaria.

18:51 - 06.12.2025
Важно днес

Къмпинг "Арапя" отново е наводнен, пътят Царево-Ахтопол също е залят от вода

Екипи на полицията са в готовност да реагират в Царево

18:33 - 06.12.2025
Текстове от партньори

Giving Friday на dm България събра рекордните 71 000 лева

Средствата ще бъдат дарени на дългогодишния партньор на компанията за инициативата - “SOS Детски селища България”

17:06 - 06.12.2025