ИТН превърна във фарс новото гласуване на комисията "Пеевски"

Вторият опит на ПП-ДБ да прокара комисия за разследване на влиянието на Делян Пеевски във властта се провали - този път заради "Има такъв народ".

Само преди ден ИТН подкрепи единодушно това предложение, но 9 гласа не стигнаха за събирането на мнозинство - най-вече защото депутати от ПП-ДБ бяха извън залата по време на собствения си вот.

Изведнъж в четвъртък, когато комисията "Пеевски" беше внесена повторно - и ПП-ДБ бяха в пълен състав, ИТН реши да постави условие.

Предварително те поискаха Народното събрание да подкрепи създаването на комисия за разследване на влиянието на медийния издател Иво Прокопиев.

Този вот се провали с 93 "за" и 135 "против" и "въздържали се", но Тошко Йорданов реши да го използва като оправдание защо ИТН повече няма да подкрепя предложения на ПП-ДБ за Пеевски.

Така и комисията "Пеевски" пропадна - с 96 "за" и 132 гласа "против" и "въздържал се".

Оттам нататък пленарната зала беше вкарана в пълен хаос.

Председателят Наталия Киселова позволи заседанието да бъде прекъсвано от провокативни и откровено обидни изказвания на няколко депутати.

Докато Тошко Йорданов държеше реч срещу ПП-ДБ заради "сглобката", Кирил Петков и Делян Пеевски си размениха неясни реплики и едва не се сбиха.

Петков беше наказан със "забележка" от Наталия Киселова, но напрежението не престана.

През това време Йорданов наричаше депутатите от "Промяната" и ДБ "жалкари малки", но не получи никаква санкция от председателя.

Кирил Петков се включи в същия тон, като нарече Пеевски "Джаба", ИТН - "слуги на Пеевски", и определи случващото се в парламентарната зала като "пълен срам".

Йорданов отговори и на въпроса на Божидар Божанов защо само преди ден подкрепи комисията срещу Пеевски без условия, а 24 часа по-късно обърна на 180 градуса позицията си.

Накрая Костадин Костадинов обвини Наталия Киселова за това, че изобщо допусна да се стигне до скандала, като я нарече "изключително некомпетентна" и "обиждаща с присъствието си институцията".


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Култура

Почина художникът Здравко Йончев - творец от легендарната пловдивска школа

Отиде си един от най-известните художници на Пловдив

11:19 - 13.02.2025
Важно днес

Борисов припозна Пеевски като новия лидер на лявото в България

Председателят на ГЕРБ се притесни, че неговата партия била единствената дясна в парламента

10:27 - 13.02.2025
Важно днес

Гуцанов не вижда нищо нередно в срещата си с Митрофанова: "Светът се променя"

Социалният министър оправда появата си на конференцията с Митрофанова с "променящия се свят"

09:14 - 13.02.2025
Технологии

Три дни в INSAIT: Естественият интелект зад AI в България

"Колкото повече въпросителни има, толкова по-добре. Трудната част е да намериш най-лесното решение"

09:00 - 13.02.2025
Важно днес

Авария оставя 9 квартала в София без парно за неопределено време

Вижте къде няма да има парно и топла вода днес

08:31 - 13.02.2025
Важно днес

Втори популярен гръцки остров обяви извънредно положение

Земетресенията в района не спират вече седмици

08:10 - 13.02.2025
Важно днес

Eвропейските лидери искат Тръмп да не ги изключва от мирните преговори за Украйна

Лидери на няколко европейски държави се почувстваха пренебрегнати

07:38 - 13.02.2025
Спорт

Мърсисайдското дерби завърши с меле, димки и нахлуване на фенове на терена

Рядко срещани сцени във Висшата лига

00:11 - 13.02.2025