Кабинетът "Желязков" оцеля при първия вот на недоверие Снимка: © BoulevardBulgaria.bg

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Очаквано правителството на Росен Желязков оцеля при първия вот на недоверие, внесен от "Възраждане" заради "провал на външната политика", който беше подкрепен от МЕЧ и "Величие".

"За" сваляне на кабинета гласуваха 54 народни представители ("Възраждане", МЕЧ и "Величие"), "против" бяха 150 - управляващите (ГЕРБ, БСП, ИТН и ДПС на Доган), както и "ДПС-Ново начало".

"Продължаваме промяната - Демократична България" не участва в гласуването. Коалицията вече обясни, че "няма да участва в цирк на проруски партии, които губят пленарно време". Формацията обмисля свой вот на недоверие, но с други мотиви и след като излезе датата за приемане на България в еврозоната.

"Възраждане" на свой ред дадоха заявка за нов вот на недоверие по "темата корупция". МЕЧ също възнамерява да инициира собсвтен вот на недоверие.

Настоящото гласуване беше съпътвано от напрежение между ДПС на Доган и останалата част от управляващите. След шестчасови разговори във вторник ДПС-ДПС все пак реши, че остава в мнозинството, докато България получи отговор за еврозоната.


Пеевски официално призна, че подкрепя кабинета, но ултимативният му тон е проблем за ГЕРБ

ДПС на Доган ще подкрепя кабинета, докато България получи извънредната оценка за еврото

ПП-ДБ за вота на недоверие: "Цирк с декори, които поставят България като провинция на Русия"

Важно днес

Крум Зарков: Няма вариант БСП да не влезе в парламента

Българската социалистическа партия няма да тропа по ничия врата вече, каза председателят ѝ

22:15 - 06.03.2026
Важно днес

Асен Василев: Задава се хаос, ако удължителният бюджет не бъде приет

"На кого ще се запише вината" е мислене ала ГЕРБ"

21:20 - 06.03.2026
Важно днес

Делян Пеевски се разпозна в сигнала на Теодора Георгиева и я заплаши с прокуратурата

Самата Теодора Георгиева подаде сигнал за натиск и заплахи от страна на висши прокурори и "политически лидер, санкциониран за корупция"

19:10 - 06.03.2026
Спорт

Владимир Зографски постигна най-добрия резултат в кариерата си

Българинът за първи път се качи на подиума в Световната купа по ски скокове

18:57 - 06.03.2026
Пътуване

Wizz Air получи одобрение за полети до САЩ

Авиокомпанията ще изпълнява чартъри по време на Световното по футбол

18:42 - 06.03.2026
Важно днес

"Драмата" с оставката в МРРБ приключи и вече има нов министър

Николай Найденов е новият регионален министър

18:41 - 06.03.2026
Спорт

Състоянието на Малена Замфирова е тежко, отложиха операцията ѝ с няколко дни

Според полицията в Чехия туристът, ударил Малена, не е бил пиян

18:24 - 06.03.2026
Важно днес

Опра Уинфри минус 23 кг. вече не говори за отслабване само чрез диети и спорт

„Разбрах, че преяждането не причинява затлъстяването. Затлъстяването причинява преяждането, споделя американската ТВ водеща

18:13 - 06.03.2026