Камала Харис ще гостува при Стивън Колбер в първото си интервю след загубата на президентските избори Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Камала Харис ще се появи тази вечер в The Late Show със Стивън Колбер – в първото си телевизионно интервю след загубата от Доналд Тръмп на президентските избори през 2024 г. Участието ѝ съвпада с обявяването на мемоара ѝ „107 дни“, който ще излезе на 23 септември и разказва за бурната ѝ кандидатпрезидентска кампания след оттеглянето на Джо Байдън.

„Това беше най-кратката кампания в съвременната история – 107 дни, в които обикалях страната, борех се за бъдещето и преживях нещо с голям политически залог и дълбоко лично значение“, казва Харис в публикувано видео. Книгата, според издателя Simon & Schuster, е „драматично и историческо свидетелство от първо лице“.

Интервюто ѝ идва малко след като CBS обяви, че ще прекрати излъчването на The Late Show със Стивън Колбер през май 2026 г. Решението беше съобщено на 18 юли и формално обяснено с финансови причини.

Но напрежението около CBS започна още по-рано – на 2 юли Paramount Global, компанията-майка на CBS, се съгласи да изплати 16 милиона долара на президента Доналд Тръмп, за да уреди съдебно дело, свързано с издание на предаването 60 Minutes. В него беше излъчено интервю с Камала Харис, което според Тръмп било „подвеждащо монтирано“ точно преди изборите през 2024 г.

Делото блокираше планираното сливане на Paramount със Skydance Media – сделка на стойност 8 милиарда долара, за чието финализиране бе необходимо одобрение от Федералната комисия по комуникации (FCC), ръководена от назначен от Тръмп председател. На 25 юли комисията даде зелена светлина на сливането. Още преди това, Стивън Колбер, открит критик на Тръмп, определи споразумението с президента като „голям, тлъст подкуп“

Малко след това Тръмп публично отрече да има общо със спирането на шоуто, но в типичен стил насочи атаките си към други водещи на вечерни програми. В публикация в Truth Social той заяви, че Колбер е уволнен заради „липса на талант“ и загуби от „50 милиона долара годишно“, след което добави: „Следващият ще е Джими Кимъл, а след него – Джими Фалън. Единственият въпрос е кой ще си тръгне пръв.“

Кимъл, водещ на Jimmy Kimmel Live! от 2003 г., му отвърна иронично в Instagram: „Знам, че си зает да задраскваш с черен маркер досиетата ‘Епстийн’, но това е странен начин да кажеш на хората да гледат Мат Деймън и Кен Дженингс в новия ‘Стани богат’ довечера по ABC.“

South Park се завърна и осмя Доналд Тръмп. Белият дом не го прие добре

Важно днес

Дакота Дичева се завърна с победа след една година извън игра

След контузиите на двете ръце - това е 16-тата ѝ победа в 16 професионални мача

09:08 - 01.08.2026
Спорт

Обрат във ФИФА: Инфантино се отказа от плана за продажба на Световното

Мнозинство от 136 национални футболни съюзи се обявиха срещу него

08:24 - 01.08.2026
Живот

Българската HRC Culinary Academy е сред номинираните за World Culinary Awards

Това признание нарежда HRC сред водещите организации за кулинарно образование в Европ

19:47 - 31.07.2026
Кино и сериали

Дакота Джонсън и Елън Бърстин играят Мерилин Монро по повод 100-годишнината от рождението ѝ

Късометражният филм е написан и режисиран от Маги Джиленхол и ще има премиера на кинофестивала във Венеция

19:31 - 31.07.2026
Важно днес

Първите два американски самолета цистерни кацнаха в авиобаза "Безмер"

В района на базата са въведени засилени мерки за сигурност

19:06 - 31.07.2026
Важно днес

AI модели на Anthropic са проникнали в системите на три компании по време на тестове

Anthropic открила пробивите след вътрешна проверка, започнала заради сходен случай с OpenAI

18:35 - 31.07.2026