Клекшопът на ,,Г.С. Раковски" се превръща в Klek Shot бар през декември Снимка: © Jack Daniel's

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


От 8 декември емблематичният клекшоп на столичната улица „Г. С. Раковски“ до НАТФИЗ ще се превърне в първия по рода си Klek Shot бар. Това ще се случи благодарение на Jack Daniel‘s Tennessee Apple, който се влее в нощния живот на София с творчески подход. Новият вкус на марката ще може да бъде опитан от всеки минаващ през локацията както като шот, така и под формата на различни студени и топли коктейли.

В началото на 90-те клекшоповете стават неизменна част от софийската градска култура. Десетки мазета и сутерени са трансформирани в малки магазинчета, а странното им очарование бързо ги превръща в един от неофициалните символи на София. През последните години клекшоповете постепенно започнаха да намаляват и към момента са застрашени от изчезване.

Затова Jack Daniel’s Tennessee Apple вдъхва нов живот на този, обичан от всички, градски феномен.

До 30 декември клекшопът на ул. „Раковски“ ще се превърне в Klek Shot и ново място за леко питие преди потапянето в кипящия в района нощен живот. Барът ще работи през вечерите от четвъртък от 18.00 до 22.00 ч. и петък и събота – от 19.00 до 00.00 ч. Професионални бармани ще забъркват шотовете и коктейлите с Jack Daniel‘s Tennessee Apple на всички посетители e.

Клекшопът на ,,Г.С. Раковски" се превръща в Klek Shot бар

„Градските хора променят парти културата по целия свят. Точно техните желания и нужди ни предизвикват да намираме нови начини да достигнем до тях, като им предоставяме нови изживявания и начини да се забавляват и разпускат. Това е причината да създадем първия Klek Shot бар, превръщайки клекшоп не просто в място, от което да купим в движение необходимото ни за парти вечерта, но и да се забавляваме и срещнем с приятели”, коментира Калоян Георгиев, Бранд Мениджър в Браун Форман, фирмата-собственик на марката.

Той допълва, че на фона на парти културата по света, България се отличава като предпочитана дестинация в Европа за уикенд забавления. А срещата на по питие на улични спотове е тенденция сред младите хора, като това им предоставя чувство на лекота, лежерност и свобода.

Важно днес

Върховният съд на САЩ отмени митата, наложени еднолично от Тръмп

Съдът прие, че президентът е длъжен да получи съгласието на Конгреса

17:14 - 20.02.2026
Важно днес

Благомир Коцев иска държавата да отпусне 300 000 евро за МБАЛ „Света Анна“

Парите са необходими за покриване на най-неотложните задължения на болницата

16:15 - 20.02.2026
Важно днес

Съоснователят на ASOS е загинал при падане от 18-ия етаж в Тайланд

Куентин Грифитс е паднал от жилищна сграда в курорта Патая

15:49 - 20.02.2026
Важно днес

Външният министър на Северна Македония поиска среща с Надежда Нейнски

Нейнски е провела разговор с Тимчо Муцунски в първия ден след встъпването в длъжност

14:56 - 20.02.2026
Важно днес

Евелин Банев-Брендо остава в затвора след обрат

Администрацията на затвора е оттеглила предложението за освобождаването му

13:47 - 20.02.2026
Живот

Един на всеки петима души по света се храни на дивана, сочи проучване на IKEA

Дали семейните вечери около масата остават в миналото?

13:40 - 20.02.2026
Култура

Коста Каракашян изследва онлайн насилието в нов танцов спектакъл

Танцовата трупа Karakashyan & Artists се намира на нов етап от своя път

12:47 - 20.02.2026
Важно днес

Коя е Милена Милотинова - новият генерален директор на БНТ

Тя поема управлението на обществената телевизия след Емил Кошлуков

12:33 - 20.02.2026