Кметът на Стара Загора остава в ГЕРБ, само празнувал с Радев

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Кметът на Стара Загора Живко Тодоров остава част от ГЕРБ и дори може да бъде водач на листата в града за изборите на 19 април, каза депутатът Деница Сачева.

Партийното бъдеще на Тодоров е обект на спекулации от миналата седмица. Те се засилиха особено след вчерашното честване на Националния празник Трети март в града. На тържествата рамо до рамо с кмета на Стара Загора през цялото време беше бившият президент Румен Радев, който ще се яви на изборите със своята коалиция “Прогресивна България”.

Появата на Радев като почетен гост на кмета повдигна много въпроси, като този дали е възможно съвместната изява да бъде предпоставка за едно бъдещо партньорство между ГЕРБ и “Прогресивна България”. Както и дали Живко Тодоров ще продължи да бъде лоялен на Бойко Борисов, или ще стане част от коалицията на Радев.

Самият Живко Тодоров съобщава пред БНР, че Румен Радев е бил в Стара Загора по покана от страна на Елена Нонева - председател на ПД "Социалдемократи", от коалицията „Прогресивна България“.

"Обадиха ми се предния ден, разговаряхме. Питаха ме каква е програмата за празника, а аз с радост казах, че ще го посрещна. Той направи много за Стара Загора. Това са нормални неща, всеки е добре дошъл на празника. Ще се радвам да дойдат всички политици. Това ще бъде хубаво, защото така ще се обърне голямо внимание на града", казва Тодоров пред БНР.

В кулоарите на Народното събрание Деница Сачева се опита да омаловажи случилото се, като каза, че националният празник се празнува от всички.

“Когато бяха промените в Конституцията, именно нашият лидер Бойко Борисов запази Трети март като национален празник на страната - има теми, по които първо трябва да бъдем първо българи, а после политици”, каза още Сачева.

Тя подчерта, че в конкретния случай Румен Радев е отишъл в Стара Загора, а не Живко Тодоров при Румен Радев.

Сачева обаче отказа да отговори директно на въпроса дали кметът на града е поканил бившия президент на честванията. От думите ѝ обаче може да се съди, че е имало такава покана.

“Празникът е за всички. Всички останали са били поканени, както виждате”, каза Сачева и побърза да добави, “за да няма интрига”, че Живко Тодоров не напуска ГЕРБ и ще бъде вероятният водач на листата в Стара Загора.

Една снимка - няколко въпроса

Бизнес

Общо 25 млади таланти се присъединяват към стажантските програми на Кока-Кола ХБК

Тазгодишното издание съчетава практически опит, участие в реални бизнес проекти и възможност за международен стаж

11:56 - 22.07.2026
Живот

Светът на Ева и историите, които живеят в плата

Освен дизайнер, Ева е и преподавател в департамент „Изкуства и дизайн“ на Нов български университет.

11:21 - 22.07.2026
Важно днес

ГЕРБ и ДПС гласуваха с властта за връщане на Пламен Тончев начело на ДАНС

Хората на Борисов и Пеевски харесаха номинацията на Румен Радев за поста

11:21 - 22.07.2026
Политика

Тръмп иска Джани Инфантино да е следващият генерален секретар на ООН

Не е ясно дали председателят на FIFA ще е склонен да смени в пъти по-доходоносния си пост

11:07 - 22.07.2026
Важно днес

Радев определи като "безотговорност и демагогия" всяването на страх срещу US самолетите

Решението за разполагане на американски самолети в Безмер влезе в пленарна зала

11:05 - 22.07.2026
Спорт

Как принцът на Кувейт отменя гол на Франция, или откога политиката е част от Мондиалите

Световното тази година е просто поредна страница от историята

10:32 - 22.07.2026
Важно днес

Борисов: "Прогресивна България" в чужбина казват yes, yes, а тук - нет, нет

Борисов критикува Радев за "двулична политика"

10:11 - 22.07.2026
Важно днес

Атанас Запрянов: Риск от пряка военна заплаха за България няма, но са възможни хибридни атаки

Запрянов припомни, че службите оценяват потенциалните рискове при всяка подобна нота

09:12 - 22.07.2026
Важно днес

Депутатите гласуват финално бюджетите на ДОО и НЗОК

Пленарното заседание ще продължи до окончателното приемане на двата бюджета

09:05 - 22.07.2026