"Левски" не успя да зарадва над 30 000 фенове по трибуните на националния стадион.
"Сините" отстъпиха с 0:2 на "АЗ Алкмаар" в първи плейофен мач от Лигата на конференциите.
По-разочароващото в случая е, че футболистите на Хулио Веласкес бяха солидни почти през целия мач и играха равностойно на доста по-силния съперник, но допуснаха двата гола в рамките на само няколко минути.
В автори на попадения за нидерландците се превърнаха Ибрахим Садик и Трой Парът, които се разписаха в началото на второто полувреме за 5-6 минути.
В 56-ата минута след центриране отляво на Исак Йенсе, Майкон позволи топката да мине над него и гол с глава по ирония на съдбата вкара най-ниският на терена - Ибрахим Садих.
168-сантиметровия ганаец по отличен начин насочи топката в далечния ъгъл и даде аванс на отбора си.
В 61-ата минута "АЗ" организира опасна атака, а Трой Парът направи добавка за 2:0, след като преди това Светослав Вуцов спаси опасен удар.
След седмица столичани ще трябва да наваксват два гола пасив срещу класния си съперник на нидерландска земя, за да съхранят някакви мечти за следващата фаза в третия по сила европейски клубен турнир.
В същото време "Лудогорец" също загуби.
14-кратните шампиони на България отстъпиха с с 1:2 от "Шкендия" в Скопие в първи плейофен мач за влизане в основната фаза на Лига Европа.
Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук: