„Левски“ завърши наравно с „Айнтрахт“ с гол в последните минути Снимка: © Getty Images

Тимът на "Левски" продължава да мечтае, след като столичани и "Айнтрахт" (Франкфурт) завършиха наравно 1:1 в първи мач от плейофите за влизане в груповата фаза на турнира Лига на конференциите.

Пред погледите на около 35 000 привърженици на „сините“, резултатът на стадион „Васил Левски“ беше открит в 6-ата минута от френския национал Рандал Коло Муани.

Пред футболистите на "Левски" се откри отлична възможност да изравнят резултата в 39-тата минута, но Роналдо направи невероятен пропуск и от близко разстояние не успя да вкара гол на празна врата.

Това все пак направи Асими Фатига, който отбеляза изключителен гол от около 25 метра в допълнителното време на второто полувреме.

За Левски това беше първият значим мач в евротурнирите от 2010 г. насам, когато отборът игра в групите на Лига Европа със Спортинг (Лисабон), Лил и Гент.

Преди срещата центърът на София беше блокиран заради шествия на футболните агитки на двата отбора.

Шествие ЛевскиФеновете на „Левски“ преминаха от бул. „Тодор Александров“ до националния стадион при засилени мерки за сигурност. Заради акцията на сини фенове преди седмица, които счупиха плочата на Паменика на Съветската армия, около него беше осигурена допълнителна охрана.

Там все още има незаконен палатков лагер на протестиращи срещу демонтирането на монумента. До напрежение преди мача там не се стигна.

Феновете на "Айнтрахт" пък се събраха около езерото Ариана, откъдето влязоха на стадиона.

Шествията в центъра на София преди мача преминаха спокойно, но преди това е имало организиран бой между хулигани от "Левски" и "Айнтрахт". Спортни сайтове цитират публикация от мрежа hooligans.cz.

От нея става ясно, че в 35 секунден бой са участвали по 15 от крайните привърженици на двата отбора.

Победата е била за ултрасите от "Левски". Подобни организирани битки са част от футболната кулутра на Европа, но очевидно срещата е останал в тайна за органите на реда у нас, пишe bTV.

Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Нетаняху влезе с полиция в "Ал Джазира" в Израел

Тел Авив аргументира решението си с мотива, че катарската телевизионна мрежа застрашава националната сигурност.

15:33 - 05.05.2024
Важно днес

17-годишен младеж се призна за виновен за побоя над Матиас Еке

Непълнолетното момче се е предало на полицията в Дрезден в присъствието на родител.

12:59 - 05.05.2024
Важно днес

Хиляди протестираха в Тел Авив с искане за прекратяване на огъня в Газа

Демонстрантите настояват, че трябва да се направи всичко възможно, за да се върнат у дома отвлечените от групировката заложници.

10:13 - 05.05.2024
Важно днес

Си Дзинпин пътува за Европа. Макрон ще го убеждава да сътрудничи за прекратяване на войната в Украйна

Китайският президент Си Дзинпин започва днес европейската си обиколка, като първата му спирка е Париж.

09:12 - 05.05.2024