Любомир Лазаров - човекът, който стигна до въпроса за 100 000 лв. в "Стани богат"

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Бившият журналист Любомир Лазаров стигна до въпроса за най-голямата награда в шоуто "Стани богат" по bTV - но се отказа.

Така ерудитът успя да спечели 50 000 лв. и заслужи уважение като един от малцината българи, които някога са стигали до успешен финал.

Въпросът, който спря Лазаров, беше "На коя държава принадлежи единственото национално знаме с различни лицева и обратна страна?".

Опциите бяха: Латвия, Парагвай, Пакистан и Либерия.

След като вече се беше отказал от играта, Лазаров направи предположение: Либерия.

Верният отговор все пак беше различен*.

"Любо, трябва да си много горд с това, което направи тази вечер", каза водещият на предаването Михаил Билалов.

Преди да стигне до въпроса за 100 000 лв. в епизода в петък, той отговори вярно на още един за петдесет хиляди:

С коя дума Данте завършва всяка една от трите части на "Божествена комедия" - "Ад", "Рай" и "Чистилище"?

Опциите му бяха: Създател; Небе; Звезди; Надежда.

Лазаров знаеше правилния отговор без жокери:

"Аз имам изданието с великолепните илюстрации на Гюстав Доре. Преводът на Константин Величков на "Ад", мисля е от 58-ма година. Там към всяка от песните на "Ад" има показалец с обяснителни бележки, които са много полезни, за да добием представа за епохата и личностите, които се споменават в "Ад". И последната бележка към последната песен се отнася именно за последния стих в "Ад" - "И пак видяхме светлите звезди. Доколкото си спомням, последният стих в "Рай", беше "Любов, която движи Слънце и звезди", каза той.

Журналистът каза, че би използвал печалбата си за пътуване със своята съпруга до Португалия.


* Б) Парагвай

Бизнес

Кънчо Стойчев продаде "Зорница естейт" в сделка, която може да промени винения туризъм в България

Винарната AYA Estate придобива комплекса Zornitza Family Estate

17:30 - 30.01.2026
Важно днес

Димитър Главчев даде трето "да" на Илияна Йотова за служебен премиер (Обновена)

След като посочи служебен премиер, Илияна Йотова трябва да насрочи предсрочните избори

12:20 - 30.01.2026
Политика

Може ли БСП да избере ръководство, свободно от зависимости?

За кметицата на Троян Донка Михайлова това е единственият начин БСП да не изчезне от политическата сцена

10:31 - 30.01.2026
Важно днес

Експлозия предизвика пожар в най-голямата турска петролна рафинерия

Причините за експлозията засега остават неизвестни

10:25 - 30.01.2026
Важно днес

Тийнейджър е в болница, след като се "повеселил" с лекарство за епилепсия

Лекарството е продадено без рецепта

09:13 - 30.01.2026
Важно днес

Атанас Зафиров не иска пак да е депутат, но не пуска БСП

Партията свика конгрес на 7 и 8 февруари и вече има и друг кандидат за лидер

08:32 - 30.01.2026
Важно днес

Призив за "Национално блокиране" може да парализира икономиката в САЩ в протест срещу ICE

„Без работа. Без училище. Без пазаруване. Спрете финансирането на ICE“, гласи посланието на планираните протести 

07:47 - 30.01.2026
Спорт

Александър Везенков бе над всички при успех над "Барселона"

Българският национал отново стана герой на отбора си

00:20 - 30.01.2026
Спорт

"Лудогорец" продължава към елиминациите на Лига Европа

Голям успех за българския шампион

00:15 - 30.01.2026