Мая Манолова няма да основава партия за изборите Снимка: © https://www.facebook.com/Maya.Manolova.1965

Мая Манолова няма да основава партия за предстоящите избори. Тя обаче обяви, че ще участва във вота с партньорска мрежа "Изправи се.бг", която се създава в рамките на широка "анти-Борисов коалиция, без значение от политическа и партийна принадлежност“, съобщиха БНР и bTV.

Манолова посочи, че в партньорската мрежа на "Изправи се.БГ" могат да участват граждански организации, инициативни комитети, партии извън статуквото, индивидуални и групови членове и експерти.

На изявлението на Манолова днес присъстваха лидерът на ДБГ Димитър Делчев, на "Движение 21" Татяна Дончева, на "Волт" Настимир Ананиев, бившият депутат от НДСВ Минчо Спасов и др. Вероятно някоя от техните политически сили ще предостави регистрацията си за изборите на мрежата „Изправи се.БГ”, пише "Сега".

Приоритетите на Манолова са повишаване на доходите чрез минимална почасова работна ставка с цел минимален доход от 1000 лв. и средна заплата от 2000 лв.; ревизия на премиера Бойко Борисов, на правителството, на държавните дружества, на знаковите сделки от прехода; преосноваване на институциите чрез конституционни промени, съдебна реформа и овластяване на гражданите; защита на гражданите от монополите и др.

Мрежата ще излезе с кандидат-депутатски листи за вота, които ще бъдат подредени от гражданите, обеща Манолова


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Тече операция по изваждане на суперяхтата на Майк Линч, потънала край Сицилия

Разследващите се надяват да открият причините за трагедията, при която загинаха седем души

17:56 - 21.06.2025
Важно днес

300 пътници бяха блокирани в ръкав на летище „Васил Левски“ в продължение на час

СОФ Кънект прехвърли вината върху наземните оператори

16:45 - 21.06.2025
Спорт

Руски треньор обвини България в липса на демокрация. За Станка скандалите са “тъпотии”

През миналата олимпийска година борбата беше сред спортовете, донесли най-много медали на България

16:06 - 21.06.2025
Важно днес

Зеленски поиска съюзниците му да отделят по 0,25% от своя БВП за подпомагане на украинската оръжейна индустрия

Украйна планира да изнася военни технологии и да произвежда оръжия съвместно с европейски страни

16:00 - 21.06.2025
Важно днес

Катастрофа на магистрала "Струма", движението е затруднено

Движението в посока "Кулата" е само в изпреварващата лента

15:42 - 21.06.2025
Политика

Руслан Трад: Русия е първенец в хибридните операции, но Китай елегантно пренаписва истината - и ChatGPT помага

Китай използва изкуствения интелект, за да пренаписва реалността и това засяга и нас

12:55 - 21.06.2025
Важно днес

Българи в Израел отказват да се евакуират, ако не им се осигури директен полет Тел Авив - София

Към момента България не планира нова операция за евакуация на българи от Израел

12:53 - 21.06.2025
Политика

Доналд Тръмп с номинация за Нобелова награда за мир

Номинацията идва от Пакистан с похвали за ключовата роля на Тръмп в овладяването на конфликта с Индия. Ню Делхи отрича американският президент да е изиграл роля в процеса.

10:56 - 21.06.2025
Важно днес

Вучич тайно превъоръжавал сръбската армия заради “военен съюз” с участието на България

Сръбският президент обвини Косово, Хърватия, Албания и България в създаване на военен съюз, който е заплаха за Белград

09:48 - 21.06.2025