Мерките ще бъдат "издърпани рязко назад" при спад на болните в три поредни дни Снимка: © BouevardBulgaria

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Относно обсъжданото удължаване на извънредното положение, министър-председателят Бойко Борисов каза днес по време на брифинг в Министерски съвет, че световната практика показва, че изолацията трябва да продължи, но при подобрение ще бъдат направени бързи промени:

"Три дена да имаме подред, в които Мутафчийски казва, че платото е минало и болните намаляват, рязко ще издърпаме мерките назад, за да минем към план "B", "C" и така нататък."

Здравният министър съобщи, че днес ще предложи проект на решение, с който бъде одобрен договор между Министерството на здравеопазването и Китайската национална фармацевтична корпорация за външна търговия за доставка на лекарствените продукти хидроксихолохин сулфат и азитромезин таблетки - в комбинация те дават "много добър ефект".

Професор Коста Костов пък заяви, че Мединският експертен съвет е предоставил на премиера доклад от 400 страници, в който има препоръки за извънболничната и болничната помощ, а също и общо принципи за поведение и вземане на мерки.

Управителят на държавната фирма, която произвежда БЦЖ-ваксината опроверга информацията, че може да се разчита на нея в борбата с коронавируса. Според доктор Румен Кофинов няма достатъчно доказателства и към момента категорично не трябва да се прави масова имунизация. Той поясни, че при такъв процес естественият имунитет на ваксинирания спада за период от 3 до 6 месеца, а още по-голям проблем би било масовото струпване на хора, до което подобно решение би довело.

Важно днес

Николай Младенов с първо изявление като върховен представител за Газа

Бившият външен министър очерта приоритетите си във втората фаза на примирието и ролята на Националната комисия за администриране на Газа

20:36 - 18.01.2026
Важно днес

Ако президентът реши да прекрати мандата си, той трябва да подаде оставка пред Конституционния съд

Самото депозиране на оставката не води автоматично до освобождаване от длъжност

19:58 - 18.01.2026
Кино и сериали

Sentimental Value триумфира на Европейските филмови награди

Филмът се очертава като един от най-силните претенденти за „Оскар“

18:51 - 18.01.2026
Важно днес

Норвежкият Нобелов комитет припомни, че наградата за мир не може да се преотстъпва

Дори ако по-късно медалът или дипломата попаднат във владение на друг човек, това не променя факта кой е удостоен с Нобеловата награда за мир

18:50 - 18.01.2026
Важно днес

Рая Назарян е готова да заеме временно президентския пост

Въпреки това, тя уточни, че това е малко вероятна ситуация

18:50 - 18.01.2026
Важно днес

Най-малко осем души загинаха при три лавини в Австрия

Австрийските власти предупредиха за необичайно висока опасност от лавини заради обилния снеговалеж

16:38 - 18.01.2026
Важно днес

Близките на Пейо Пеев протестират за по-строги мерки срещу подсъдимата за убийството му

Хората смятат, че Габриела Славова временно деактивира електронна гривна, която служи за проследяване на местонахождението ѝ

15:12 - 18.01.2026
Спорт

Историческа победа за Тервел Замфиров на Световната купа в Банско

Българска доминация и двама наши представители в топ 3

14:32 - 18.01.2026
Спорт

Първият ден на Australian Open: победи за Алкарас и Сабаленка и припаднало дете на корта

Започна първият турнир от Големия шлем за годината

14:22 - 18.01.2026