Над 200 души са арестувани в Париж при безредиците след победата на ПСЖ Снимка: © X / Luc Auffet

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Празненствата след победата на Пари Сен Жермен във финала на Шампионската лига прераснаха в сблъсъци с полицията в Париж. ПСЖ спечели срещу Арсенал с 4:3 след дузпи на финала, който се игра на Пушкаш Арена в Будапеща.

Органите на реда използваха сълзотворен газ и задържаха десетки фенове, съобщава Reuters.

Френската полиция изпрати хиляди служители на ключови места в града, за да овладее тълпите след победата на ПСЖ.

Кадри, разпространени в социалните мрежи, показват напрежение и кратки сблъсъци около стадиона на ПСЖ Парк де Пренс в западната част на Париж. Над 40 000 души са гледали там финала на големи екрани.

Френските власти бяха подготвени за риск от безредици, тъй като големите спортни събития в страната често са съпътствани от сблъсъци. За празненствата след финала тази година бяха мобилизирани 22 000 полицаи. Година по-рано, след първата победа на ПСЖ в Шампионската лига, двама души загинаха, а близо 200 бяха ранени.

В събота вечер булевард Шанз-Елизе, който властите бяха частично отцепили, постепенно се изпълни с фенове на ПСЖ. Според полицията там са се събрали около 20 000 души, като повечето са празнували мирно. Част от привържениците обаче са използвали фойерверки и сигнални ракети.

Полицията в Париж е извършила над 200 ареста. Говорител на полицията съобщава пред Reuters, че при безредиците са били повредени шест автомобила и два търговски обекта.

Спорт

Политически скандал и сблъсъци на фенове помрачиха героичната победа на Аржентина

Извън стадиона имаше моменти, в които ситуацията излезе извън контрол

09:50 - 16.07.2026
Важно днес

Денков: Действията на Радев и Велислава Петрова са „политическа шизофрения“

България е напълно разкрачена между два различни свята, смята бившият премиер

09:30 - 16.07.2026
Важно днес

Тръмп е готов да разшири военните операции срещу Иран

Американският президент бил "раздразнен", че Техеран не приема условията му

09:29 - 16.07.2026
Важно днес

Валери Айе: Румен Радев отново изолира България от Европа

Според председателката на “Обнови Европа” Радев допуска сериозна политическа грешка

08:31 - 16.07.2026
Важно днес

Радев излезе от "Коалицията на желаещите", но външният министър подписа декларация срещу Русия

МВнР премълча за подписването на документа в Киев

07:32 - 16.07.2026
Спорт

Аржентина показа невероятен дух и отново е на финал на Световното

Англия е елиминирана на 1/2-финал

23:57 - 15.07.2026
Важно днес

Получени са сигнали за бомби в Президентството, Министерския съвет и институции във Варна и Бургас

Служителите на Президентството са били временно евакуирани

19:43 - 15.07.2026
Важно днес

Обявено е бедствено положение в "Сребърна" - нивото на водата е критично ниско

Нивото на езерото е с близо метър под нормата за този период на годината

18:13 - 15.07.2026
Важно днес

Над 70 студенти са готови да прекъснат обучението си, ако проф. Мирослав Дачев остане ректор на НАТФИЗ

Дачев е категоричен, че няма да подаде оставка

18:07 - 15.07.2026