Shkolo.bg става собственост на най-големият британски доставчик на образователен софтуер Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Българската образователна платформа Shkolo.bg става част от най-големия доставчик на образователен софтуер във Великобритания - Juniper Education.

Двете компании имат сходна дейност и разработват софтуер за образователни институции - Juniper Education е най-големият доставчик на такива решения и услуги във Великобритания, а Shkolo.bg се ползва от над 1700 образователни институции в България.

Oт българското дружество "Школо", което е собственик на платформата, поясняват, че ще продължат да работят самостоятелно и че промени за потребителите у нас не се очакват. Сделката обаче ще даде възможност за достъп до повече пазари.

Идеята за платформата е на Мирослав Джоканов, който още през 2010 г. разработва със свой приятел софтуер за електронен бележник. Поради слаб интерес продават софтуера заедно с фирмата.

През 2016 г. започва разработката на складов софтуер за учи­лища, но и с този проект среща трудности.

Така се насочва към създаване на софтуер за дигитализиране на училищните дневници и с още трима партньори започва работа по Shkolo.bg.

Българската платформа допълва технологичните решения на Juniper, които са "избор на над 50% от училищата във Великобритания", казва главният изпълнителен директор на Juniper Education Крис Скарт.

От британската компания смятат, че мисията на Shkolo.bg - да помогне на учители и директори да прекарват повече време върху работата с деца и по-малко в администрация - отговаря на услугите, които Juniper вече предлага.

Juniper Education e пoдĸpeпeнa oт Ноrіzоn - вoдeщ инвecтитop в бъpзopaзвивaщи ce тexнoлoгии и ĸoмпaнии в cфepaтa нa ycлyгитe.

Важно днес

Петер Мадяр: Трябваше да спечеля изборите, за да бъда поканен в държавните медии

Мадяр заяви, че между 70% и 80% от медиите в Унгария са под контрола на съюзници на Виктор Орбан

12:40 - 15.04.2026
Важно днес

bTV обяви с 17-часов изборен маратон в деня на вота

Изборната сутрин ще започне в 07:00 часа със специално издание на „Тази събота и неделя“

12:39 - 15.04.2026
Здраве

Защо България плати за скъпи тестове за рак, а скринингът не може да започне

Държавата плаща 10 пъти над пазарните цени за тестове, но не е ясно кой и как ще провежда скрининга

12:31 - 15.04.2026
Важно днес

Руски хакери са проникнали в имейл акаунти на местните власти в област Пловдив

Именно там заглушен GPS сигнал предизвика проблем с кацането на самолета на Урсула фон дер Лайен

11:37 - 15.04.2026
Живот

Любител на Пикасо спечели картина на художника в томбола за 100 евро

„Глава на жена“ на Пикасо се оценява на 1 млн. евро

11:34 - 15.04.2026
Важно днес

Александър Сталийски загуби дело за клевета срещу Ивайло Мирчев

Бизнесменът заведе иск заради твърденията на Мирчев, че има интерес да придобие "Хиполенд"

10:44 - 15.04.2026
Технологии

Два пъти по-чисто, два пъти по-бързо: Philips представя електрическия моп Philips OneUp

Philips OneUp използва различен подход, като безшумно събира мръсната вода от пода в отделен резервоар и едновременно подава чиста

10:38 - 15.04.2026
Важно днес

Собственикът на камиона, блокирал тунел на "Хемус", е политически активист

Вътрешният министър не изключи вероятността да става дума за политическа провокация

10:02 - 15.04.2026