Най-престижният трофей в английския футбол пристига в България

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Купата на Английската висша лига идва в България. София е част обиколката за фенове от три европейски града, които ще имат шанса да се докоснат до шампионската титла, на която настоящ четирикратен носител е “Манчестър Сити”.

Събитието е част от партньорството между глобалната технологична група “e&” и отбора “Сити”.

Посещението на трофея в София се случва благодарение на партньорството между “e&” и PPF Group и се подкрепя от Yettel. А визитата е в унисон с мисията на Yettel България да насърчава движението и активния начин на живот.

Манчестър Сити e първият отбор, който в четири последователни години печели Висшата лига на Англия – от 2021 г. до 2024 г.

Заедно купата от Висшата лига, на 25 февруари у нас ще пристигне и “Къмюнити Шийлд” - трофеят, завоюван от “гражданите” миналата година. Подробности за събитието ще бъдат обявени скоро.

Купата на Висшата лига е висока 104 см и тежи 25,4 кг. Основата ѝ част е направена от масивно сребро, а короната е изработена от 24-каратова сребърна позлата.

Дизайнът на трофея следва концепцията „Трите лъва на английския футбол“. Два от лъвовете са разположени над дръжките от двете страни. Когато в края на сезона капитанът на отбора, спечелил титлата, вдига трофея и неговата златна корона над главата си, той се превръща в третия лъв.

В края на миналата година Yettel стана част от новосформираната “e& PPF Telecom Group”, която включва четири европейски държави, сред които и България.

Важно днес

Кандев: Кандидат-депутат е бил заплашван в Благоевград

С охраната на изборите са ангажирани 15 408 полицейски служители

11:14 - 19.04.2026
Важно днес

Божидар Божанов: Нищо не може да се инсталира на машините без подпис от ЦИК

Машините работят само със софтуер, подписан от ЦИК

10:49 - 19.04.2026
Важно днес

Млад мъж загина, а друг пострада при гръмотевична буря на връх Ком

Оцелелият мъж е с изгаряния, но е успял сам да стигне до хижа и да подаде сигнал

10:24 - 19.04.2026
Важно днес

Десислава Радева: Да си измием ръцете като Пилат Понтийски

„Даваме ли си сметка, че промяната започва от нас?“ пише съпругата на Румен Радев

10:18 - 19.04.2026
Важно днес

Българите в чужбина – сънародниците ни гласуват в 493 секции в 55 държави

Най-много секции има в Германия

09:51 - 19.04.2026
Важно днес

Румен Радев пристигна с „Шкода“ и гласува за „скъсване с модела Пеевски – Борисов“

Като първа задача след изборите Радев посочи избора на нов Висш съдебен съвет

09:22 - 19.04.2026
Важно днес

ЦИК: При проблем с машините, да се гласува на хартия

В Централната избирателна комисия са постъпили пет преписки за проблеми с машините

09:02 - 19.04.2026
Важно днес

Със спешни смени в СИК и технически проблеми започна изборният ден в Благоевград

Около 20 членове на комисии не са се явили

08:49 - 19.04.2026
Важно днес

Изборният ден в село Буковлък започна със скандал

Председателят на СИК предупреди, че ще затвори секцията, ако чуе реч на език, различен от българския

08:39 - 19.04.2026