Няколко минути отваряха вратата на линейката, преди да отведат вратаря на "Славия" в болница

Нелепа случка попречи на вратаря на футболния "Славия" Георги Петков да получи по-бърза медицинска помощ след сблъсък със съперник по време на мача срещу "ЦСКА-София". Медиците и официалните лица не успяваха в продължение на няколко минути да отворят задната врата на линейката, която влезе на терена на стадион "Славия" в "Овча купел".

В 32-ата минута ветеранът падна на земята след сериозен удар с Жорди Кайседо от тима на гостите. Медицинската помощ обаче се забави сериозно, а играта беше прекъсната в продължение на 8-9 минути.

Няколко човека не успяха да отворят задната врата на линейката, включително играчи на "Славия", които опитваха да осигурят бърза реакция в помощ на съотборника си. В 41-ата минута вратата най-накрая се отвори, а Петков, който рани гърба и главата си при падането, беше качен и откаран в болница.

Вратарят на "Славия" Георги Петков глътнал езика си три пъти, но е в стабилно състояние

Докато медиците се бореха с линейката, той все пак беше прегледан на терена. От "Славия" все още не са дали информация за състоянието на бившия страж на "Левски".

Случката предизвика много критики в социалните мрежи заради бавната и неадекватна реакция в сериозна ситуация, която касае навременна медицинска намеса.

Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук: