Опожарена е колата на полицейски шеф в Козлодуй Снимка: © Getty Images

Лек автомобил "Ауди", собственост на началника на полицията в Козлодуй, е бил опожарен тази нощ.

От бюлетина на областната дирекция на МВР във Враца става ясно, че колата е била паркирана пред жилищен блок. Тя е напълно унищожена, нанесени са щети на още три автомобила, паркирани наблизо. Според местните сайтове "Булнюз" и "Зов Нюз" колата, от която са тръгнали пламъците, е на директора на Районното полицейско управление в Козлодуй - гл. инспектор Бранимир Благоев.

Местните медии припомня, че при умишлен палеж в Козлодуй в началото на април изгоряха 9 коли, паркирани пред два съседни блока.

Тогава стана ясно, че огънят е тръгнал от джип, който е собственост на жената, с която Благоев живее на семейни начала.

Разследващите не изключват връзка между двата пожара.

Бранимир Благоев е назначен за началник на полицията в Козлодуй в края на октомври 2020 г. Завършил е академията на Министерство на вътрешните работи (МВР), по специалността "Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред".

През 2004 г. е назначен за служител в МВР на длъжност полицай в група "Охрана на обществения ред" от сектор "Охранителна полиция" във Враца.

След това последователно заема длъжностите - полицай, младши автоконтрольор, разузнавач, началник на група "Противодействие на тежки престъпления", a в края на 2019 г. временно заема длъжността началник на сектор "Криминална полиция" към РУ - Враца.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Зам.-кметът на София: Ситуацията с боклука вече е под контрол

В общината има сигнали за саботаж и умишлено разхвърляне на отпадъци

09:47 - 12.10.2025
Спорт

Гонзо скочи на националите след полунощ. Обяви загубата с 1:6 за "нормална"

Президентът на БФС напусна националния стадион в 02:00 часа

09:39 - 12.10.2025
Важно днес

В Пазарджик избират нов общински съвет след касирани избори

Вотът е тест за силите между ПП-ДБ, ГЕРБ и новото ръководство на ДПС

09:14 - 12.10.2025
Спорт

Турция закотви България на дъното с победа 6:1

Лошо начало за Александър Димитров

23:09 - 11.10.2025
Кино и сериали

Почина Даян Кийтън - смях, интелект и една шапка, която остава в историята

Истинският ѝпробив идва с Кръстникът, където изиграва Кай Адамс – съпругата на Майкъл Корлеоне (Ал Пачино

22:27 - 11.10.2025
Важно днес

Иво Сиромахов напуска "7/8": "Телевизията поставя ново начало"

Преди ден Сиромахов се подигра на ИТН за абсурдния закон, който предвижда затвор за разкриване на лична информация

18:15 - 11.10.2025
Политика

Макрон предприе безпрецедентен ход в опит да овладее кризата във Франция

Той преназначи Льокорню дни, след като той подаде оставка като премиер

15:57 - 11.10.2025
Важно днес

Хотелът, построен върху река в "Елените", ще бъде съборен

Предстои ДНСК да издаде акт за премахване на комплекса

14:45 - 11.10.2025
Важно днес

Слави Трифонов: Ще направя всичко възможно гнусотии да продължат да се пишат

Лидерът на ИТН се обяви за защитник на свободното слово

13:25 - 11.10.2025