Пиян шофьор уби 15-годишно момче на пешеходна пътека в центъра на София Снимка: © Screenshot

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Новината е обновена на 3 септември в 12:15 ч.


Пиян шофьор блъсна и уби 15-годишно момче на пешеходна пътека в центъра на София. Момчето е загинало на място, съобщава bTV.

Инцидентът е станал малко след 21 часа на централната столична улица "Гурко", близо до ъгъла с "Шишман" пред ресторант "Симпъл". На място са изпратени две линейки.

На шофьорa е направена проба за алкохол и наркотици, която е констатирала над 2 промила. По информация на БНТ задържан за престъплението е 37-годишният Петър Тодоров. Очаква се по-късно в неделя Софийската градска прокуратура да повдигне обвинение срещу него. Той ще бъде задръжан за срок до 72 часа, след което от държавното обвинение ще поискат постоянен арест.

Очевидци разказват пред БНТ, че шофьорът се е засилил, за да мине през пешеходната пътека преди момчето да пресече. Предполагат, че скоростта е била около 70 км/ч, но това предстои да бъде установено след експертиза. Шофьорът е бил в колата заедно с жена, потвърди главен инспектор Марио Киричков от СДВР в интервю пред Нова телевизия. Първоначално имаше информация, че в превозното средство се е возило и друго дете, но към момента това не е потвърдено от властите.

"Нямаме информация дали се е опитал да окаже помощ на детето. Шофьорът не се е опитал да избяга", посочи той.

Пак според разказите на хората там, мъжът зад волана е бил толкова пиян, че успява да спре автомобилаа едва на триста метра след пешеходната пътека

Задържаният има пет предишни нарушения, но само едно от тях е за превишена скорост. Първият му акт е от 2005 г.

Очаква се по-късно през деня прокуратурата да даде повече подробности около трагичния инцидент.

Статистика на МВР за съботния ден съобщава за 28 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол, пише сайтът "Сега". Половината от тях са били с над 1,2 промила. Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират седем водачи, а шестима са отказали тестване, информират от полицията.

За изминалото денонощие в страната са станали 27 катастрофи, при които има двама загинали и 31 ранени.

Важно днес

САЩ и Индия са постигнали търговско споразумение, обяви Тръмп

Индия ще спре да купува руски петрол според постигнатото споразумение

20:08 - 02.02.2026
Важно днес

Президентът на ФИФА предлага Русия отново да участва в международния футбол

Джани Инфантино заяви, че е против забраните и бойкотите

19:19 - 02.02.2026
Спорт

Потвърден е първи случай на допинг преди Зимните олимпийски игри

Италианската биатлонистка Ребека Паслер е временно отстранена

18:29 - 02.02.2026
Кино и сериали

Излезе трейлърът на филма за Майкъл Джексън – поглед към ранните години на Краля на попа

Биографичният филм се очаква с огромен интерес

17:17 - 02.02.2026
Важно днес

София кръщава улици на Тери Пратчет и Миряна Башева

Улиците в тяхна чест ще се намират в "Манастирски ливади"

16:14 - 02.02.2026
Важно днес

Посредник е избирал момичета от България за Джефри Епстийн

В документите по делото "Епстийн" се говори за мистериозна жена, правителствени лица и Кирил Сакскобургготски

15:57 - 02.02.2026
Важно днес

Нов случай на отказ от спешна хоспитализация в София, възрастна жена с инсулт почина

Близките на жената са били принудени сами да търсят болница, която да я приеме

15:06 - 02.02.2026
Важно днес

Службите подозират пране на пари през български торент сайтове

Трима души са с повдигнати обвинения след акцията срещу торент сайтовете

15:04 - 02.02.2026
Важно днес

След заплахата от екзекуция, иранският протестиращ Ерфан Солтани вече е на свобода

26-годишният Ерфан Солтани беше арестуван миналия месец по време на масовия граждански бунт, обхванал страната

14:45 - 02.02.2026