Reuters: Военният министър на Иран и командирът на Революционната гвардия са убити Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Министърът на отбраната на Иран Амир Насирзадех и командирът на Революционната гвардия Мохамед Пакпур са убити при атаките на Израел срещу Иран.

Това съобщава Reuters, като цитира три източника - два от тях са "запознати с израелската военна операция", а третият е в Иран.

Външният министър на Иран Абас Арагчи потвърди пред NBC, че "може би сме загубили някои командири", но централното ръководство на ислямската република е оцеляло.

Арагчи обяви, че "доколкото знае", върховният лидер на Иран аятолах Али Хаменей също е жив. До момента Хаменей не е правил публични изявления по повод военната атака от САЩ и Израел.

Израелските удари са били насочени именно срещу неговата резиденция в Техеран, както и срещу президента Масуд Пезешкиян.

Революционната гвардия е подразделение на армията, подчинено директно на върховния лидер на Иран.

Нейният ръководител Мохамед Пакпур пое ръководството само преди година, след като Израел ликвидира предшественика му Хосеин Салами.

ЕС обяви Корпуса на гвардейците на ислямската революция на Иран за терористична организация в края на януари 2026.

Живот

Ан Хатауей е бременна с третото си дете

43-годишната актриса обяви новината с видео в Instagram

19:35 - 19.06.2026
Бизнес

Amazon се отказа от филма на Лука Гуаданино за Сам Алтман след сделка с OpenAI

Artificial разказва за драматичното уволнение и бързото връщане на Алтман начело на OpenAI през 2023 г.

18:12 - 19.06.2026
Важно днес

Радев брани от европейски санкции и Вагит Алекперов - съосновател на "Лукойл"

Алекперов е съосновател и бивш дългогодишен президент на „Лукойл“

17:25 - 19.06.2026
Важно днес

МОН публикува отговорите от изпитите по математика след 7 и 10 клас

Резултатите от изпитите ще бъдат обявени до 1 юли

16:05 - 19.06.2026
Важно днес

Венеция обмисля да повиши до 50 евро входната такса за еднодневни туристи

Венеция стана първият туристически град в света, който въведе входна такса за посетители през 2024 г.

16:00 - 19.06.2026
Политика

Хилари Клинтън подкрепи плана на Тръмп за Газа: Може да не ви харесва, но няма друга алтернатива

"Дори аз мога да приема, че това е най-добрият вариант в една ужасна ситуация"

15:59 - 19.06.2026
Спорт

Васил Божков си поиска над 5 млн. евро от "Левски"

Бизнесменът преди обещаваше да не си иска заемите от клуба

15:43 - 19.06.2026