Реваншът над Циципас е факт: Григор Димитров с най-голямата си победа през 2020

Григор Димитров изигра страхотен мач и записа най-голямата си победа през сезон 2020. В мач от втория кръг на силния АТР 500 турнир във Виена българинът надигра световния №5 Стефанос Циципас след над два часа на корта и обрат 6-7(5), 6-4, 6-3 като по този начин взе реванш за поражението от гръцкия тенисист на Ролан Гарос преди по-малко от месец.

Двубоят в австрийската столица бе на много високо ниво, а почти до самия край Димитров не позволи на съперника да достигне дори до шансове за пробив. Победата можеше да дойде и в два сета, но в тайбрека на първия Григор допусна да загуби с 5-7, въпреки че водеше с 5-0.

След това обаче родната тенис гордост демонстрира, че това няма да му повлияе и след решителен пробив за 3-2 стигна до изравняване на резултата. В третия сет Циципас като че ли не издържа и физически, грешките му зачестиха, което доведе до нов ранен пробив за 3-2. Той бе затвърден след отразяване на единствените два брейкбола на гърка в мача, за да се стигне до щастливия финал и първата победа над топ 10 тенисист през сезона.

На четвъртфинал в петък вечер Димитров ще срещне ракета №1 на Великобритания Дан Еванс, срещу когото има три победи от четири двубоя.

Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук: