Режисьорът на „Когато Хари срещна Сали“ и съпругата му са открити мъртви в дома им в Лос Анджелис

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Режисьорът на романтичната класика „Когато Хари срещна Сали“ и редица други емблематични филми от 80-те и 90-те години Роб Райнър и съпругата му, фотографката Мишел Сингър Райнър, са открити мъртви в дома си в квартал Брентууд в Лос Анджелис в неделя, 14 декември 2025 г.

Полицията на Лос Анджелис съобщи, че е получила сигнал за нужда от медицинска помощ около 15:40 ч. местно време. При пристигането си на адреса служителите са открили телата на 78-годишен мъж и 68-годишна жена. Случаят се разследва като вероятно убийство, като първоначално самоличността на жертвите не е била официално потвърдена. По информация на телевизия ABC7 по телата са установени прободни рани.

От полицията уточниха, че към този момент няма задържани лица и няма обявени заподозрени. Разследването се води от специализираното звено за тежки престъпления към полицията на Лос Анджелис. Разпитван е член на семейството, като властите подчертават, че никой не е заподозрян и разследването е в ранен етап.

В изявление, разпространено от говорител на семейството, се казва: „С дълбока скръб съобщаваме за трагичната загуба на Мишел и Роб Райнър. Съкрушени сме от тази внезапна загуба и молим за лично пространство в този изключително труден момент.“

Роб Райнър първоначално става известен като актьор с ролята на Майкъл Стивич в сериала „Всички в семейството“. По-късно се утвърждава като един от най-успешните режисьори в Холивуд. Сред най-известните му филми са „Принцесата-булка“, „Остани до мен“, „Мизъри“, „Доблестни мъже“ и „Американският президент“.

Райнър е син на комика и режисьор Карл Райнър и съосновател на продуцентската компания Castle Rock. Съпругата му Мишел Сингър Райнър е работила като фотограф. Двамата са женени от 1989 г. и имат три деца.

Съболезнования изразиха редица обществени и политически фигури. Бившият президент на САЩ Барак Обама написа, че той и съпругата му Мишел са „съкрушени от трагичната загуба на Роб Райнър и неговата любима съпруга Мишел“, като заяви, че постиженията му в киното и телевизията са дали на публиката едни от най-обичаните истории на американската култура.

Бившият вицепрезидент Камала Харис определи двамата като „скъпи приятели“ и заяви, че Роб Райнър е бил човек, който дълбоко е вярвал в демокрацията и бъдещето на страната си.

Кметът на Лос Анджелис Карън Бас нарече смъртта им „опустошителна загуба за града и страната“ и посочи, че разследването по случая продължава.

Очаква се полицията да предостави допълнителна информация в следващите дни.

Бизнес

Spirit Airlines - първата low-cost жертва след войната на Тръмп в Иран

Идва ли краят на досегашния модел на нискотарифните авиокомпании?

13:00 - 03.05.2026
Кино и сериали

Сериалът Widow's Bay: Матю Рийс и островът, на който суеверията са традиционна ценност

Историята свързва черна комедия и хорър с елементи от Стивън Кинг

11:21 - 03.05.2026
Важно днес

Край на драмата в БОК - всички жалби срещу Весела Лечева са оттеглени

Развръзката, чакана повече от една година, дойде две седмици след изборите

10:32 - 03.05.2026
Важно днес

Агенцията по храните спря 18 тона фъстъци с опасни плесени

Проверката е показала от три до пет пъти превишение на допустимите норми за афлатоксини

10:22 - 03.05.2026
Живот

Защо Никол Кидман поиска да е смъртна дула - грижата, която липсва в последните дни от живота

Все повече известни личности се обучават да бъдат "дула при смърт"

09:56 - 03.05.2026
Важно днес

Доналд Тръмп преглежда плана на Иран за мир, но не е доволен

В него се предлага прекратяване на военния конфликт по всички фронтове и въвеждане на нов режим за експлоатация на Ормузкия проток

09:04 - 03.05.2026
Важно днес

Ново свлачище заплашва обходния път до Пампорово

АПИ и Геозащита търсят алтернативно трасе за бъдещия път Смолян - Пампорово

08:35 - 03.05.2026
Спорт

Двоен празник в синьо - "Левски" е №1 и на волейбол в България

"Левски" официално е отбор №1 в България в два различни спорта

22:24 - 02.05.2026
Здраве

Д-р Чарлз Ноулс, автор на Why We Drink Too Much: Защо „сивата зона“ на пиенето е толкова коварна

Алкохолът не идва като бедствие, а като удоволствие

20:59 - 02.05.2026