Русия вече трети ден не може да потуши пожар, причинен от украински удар Снимка: © X

Руските власти вече три дни не могат да потушат пожара в петролно депо в Ростовска област. Съоръжението за нефт беше ударено в неделя при украинска атака с дронове.

Руските държавни медии пишат, че огънят е изпепелил площ от най-малко 10 хил. кв. м в град Пролетарск. В съобщенията им се казва, че 500 пожарникари се опитват да се справят с пожара, но усилията им не са довели до траен резултат.

Украйна пое отговорност за удара по депото и заяви, че действията са с цел "подкопаване на военния и икономическия потенциал" на Русия. Депото е било използвано за снабдяване на военно оборудване от руската армия.

В същото време Киев продължава успешно настъплението си в руската Курска област. Украинският президент Володимир Зеленски обяви, че войските му вече са окупирали 1250 кв. км и 92 руски населени места.

Той каза още, че операцията е довела до залавянето на значителен брой руски пленници, които могат да бъдат използвани при размяна на заложници с Москва.

Украинските сили продължават да напредват в Курска област. Според доклади и на двете страни вече са разрушени три ключови моста над река Сейм, които потенциално могат да поставят руските сили в капан между реката и украинската армия.

Още по темата:
Снимка от украинската атака по руско петролно депо Украинските сили удариха руско петролно депо и засилват натиска срещу Русия


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Бизнесмен съди на НАП за 1 млрд. лв. заради тормоз и непрестанни проверки

Мъжът твърди, че ако получи обезщетението, ще дари цялата сума

09:40 - 20.06.2025
Важно днес

Левон Хампарцумян: Предлагам като свърши тази история с еврото, данъчните да започнат да си гледат работата

"Всеки опит на държавата да определя цените се проваля с гръм и трясък"

07:52 - 20.06.2025
Политика

Тръмп дава две седмици за дипломатическо решение в Иран

Тогава ще стане ясно дали САЩ ще се включат във войната между Израел и Иран

07:44 - 20.06.2025
Спорт

Пълна драма в NBA. Ще има седми мач между “Индиана” и “Оклахома”

За първи път от 2016 година насам феновете на баскетбола ще се насладят на мач №7 във финала

07:36 - 20.06.2025
Важно днес

Седмокласниците се явяват на национално външно оценяване по математика

Резултатите ще бъдат обявени до 1 юли

07:29 - 20.06.2025
Важно днес

Откриха нов завод за медицинска апаратура в Пловдив за близо 100 млн. лв.

Чешката компания ще увеличи работните места в новата си база

19:55 - 19.06.2025
Важно днес

Прокуратурата на Кьовеши претърсва Министерството на земеделието

Разследването е срещу служители от дирекция "Морско дело и рибарство"

19:19 - 19.06.2025
Важно днес

Държавите от еврозоната единодушно подкрепиха България за еврото от 2026 г.

Финансовите министри от еврогрупата потвърждават, че България изпълнява всички критерии

18:49 - 19.06.2025
Важно днес

Руски министър за пръв път призна, че страната е пред рецесия

Инвестициите във военнопромишления комплекс в подкрепа на руската армия вече не стигат, за да тласкат руската икономика

18:17 - 19.06.2025