Всички обвиняеми за побой над полицейския шеф в Русе остават в ареста (обновена) Снимка: © Окръжен съд - Русе

Новината е обновена след произнасянето на Окръжен съд - Русе по четирите мерки за неотклонение


Окръжният съд в Русе остави за постоянно в ареста и четиримата обвиняеми по делото за побой над шефа на МВР в Русе Николай Кожухаров - в това число и непълнолетното момче. Мерките за неотклонение бяха гледали една по една в рамките на деня.

18-годишния Жулиен Кязимов първи получи постоянно задържане под стража. По време на съдебното заседание се разбра, че младежът е студент - първи курс в специалност "Противодействие на престъпността" в Русенския университет.

Момчето живее с родителите си, но според прокуратурата, с която съдът се съгласи, има риск да се укрие. От кореспонденциите на местни медии не става ясно какви са доводите на магистратите.

Изявление пред медиите дадоха родителите му, съобщава Dunavmost.bg. Майката казва, че директорът на полицията и спътникът му са били пияни по време на инцидента, а груби думи от двамата възрастни мъже към момчетата са станали причина за конфликта.

Мерките за неотклонение на останалите трима бяха разгледани последователно по-късно.

Вторият заподозрян пряко за побоя е 15-годишният Станислав. За него съдът заседава при закрити врати.

Въпреки че е непълнолетен и той остава в ареста. Заедно с Каязимов те са с обвинения за нанасяне на тежка телесна повреда на полицай и за дръзко хулиганство. Според държавното обвинение, записите от охранителни камери показват, че те двамата са нанесли най-тежките удари на Николай Кожухаров, което е довело до сериозни наранявания, включително разкъсване на десния бъбрек.

Ако бъдат признати за виновни, това може да им донесе наказания от 3 до 15 години затвор.

Другите двама младежи - на 18 и 19 години, са обвинени само за дръзко хулиганство. Държавното обвинение обаче настоява всички да останат зад решетките заради сериозността на случая и обществените реакции - по думи от петък на зам.-окръжния прокурор на Русе Мирослав Маринов. Съдът уважи това искане.

Николай Кожухаров продължава да е в болница, няма опасност за живота му. Инцидентът стана в сряда срещу четвъртък, когато той, семейството му и техен приятел се прибират и вторият мъж отправя забележка на младежите за опасно шофиране - гласи официалната версия на разследващите. В съда се разбра, че второ дете - на приятеля на Кожухаров, също е било свидетел. Около случая има и доста неизяснени въпроси - например защо младежите са били арестувани чак на следващия ден и защо пострадалият полицейски шеф се озовава в болница часове след побоя.

"Удари с ръце и крака", обвинения за до 15 г. затвор и въпроси без отговор - побоят над полицейски шеф от младежи в Русе


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

НКЖИ и ДАИ уволниха по 10 служители - за кражба на ябълки и за корупция

Гроздан Караджов обясни, че “гнилите ябълки трябва да се махат от кошницата”

20:31 - 22.10.2025
Важно днес

15-годишният, обвинен в убийството на връстник в мол, остава в ареста

Според съда има опасност момчето да извърши нови престъпления, ако излезе от ареста

20:10 - 22.10.2025
Важно днес

„Ново начало“ влезе в надбягванията на държавния конезавод в Шумен

Три от призовете в конното състезание носят името на партията на Делян Пеевски

19:13 - 22.10.2025
Технологии

Могат ли Airbus, Thales и Leonardo да детронират космическия шампион SpaceX?

Водещите европейски космически компании обединяват усилия, за да стъпят по-успешно на глобалния пазар

18:00 - 22.10.2025
Важно днес

"Обнови Европа" обяви Коцев за политически затворник, а Пеевски за заплаха за демокрацията

Дебатът за върховенството на закона в България раздели евродепутатите

16:45 - 22.10.2025
Политика

Радев върна законите, с които ГЕРБ, ДПС, БСП и ИТН му отнеха думата за назначения в спецслужбите

Риск от политическо овладяване на разузнаването и СРС-ата е сред мотивите на президента

15:58 - 22.10.2025
Живот

"Валиумния изнасилвач" - харизматичният чужденец, съден в няколко страни, получи 9 години затвор в България

Нидерландецът не е бил осъден в родината си, Малта, Испания - заради липса на достатъчно доказателства

15:48 - 22.10.2025
Важно днес

Журналисти затворници от Беларус и Грузия получават наградата „Сахаров“ за 2025 г.

Европейският парламент отличи Анджей Почобут и Мзия Амаглобели за смелостта им да защитават свободата на словото

14:21 - 22.10.2025
Важно днес

Стрелба и пожар пред парламента в Белград, един човек е ранен

Инцидентът е станал малко след 10 часа сутринта, полицията е задържала заподозряния за стрелбата

14:03 - 22.10.2025