Шест души са ранени след терористична атака в израелския град Хадера Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Най-малко шестима души са ранени, двама от които тежко, при нападение с нож в израелския град Хадера в сряда, съобщиха израелските власти.

Терористът е неутрализиран. Установени са четири отделни места, в резултат на което шест жертви са с прободни рани“, се казва в изявление на полицията.

Израелски медии предават, че нападателят първоначално е избягал от местопрестъплението със скутер. След продължително издирване, което е включвало хеликопер и сканиране на улиците, полицейските сили са успяли да го ликвидират.

По-късно заподозреният е идентифициран като израелски арабин, живеещ в Ум ал-Фам. Съобщава се, че мъжът е бил известен на полицията за предишни престъпни дейности.

Миналата седмица седем души бяха убити, а най-малко осем бяха ранени при стрелба и нападение с нож в Яфа - едно от най-смъртоносните терористични нападения в Израел през последните години.

Терористична атака на автогара в Израел. Има загинал и ранени

Защо не спирам да пиша за 7 октомври

Спорт

Новак Джокович отпадна от Ролан Гарос след уникален мач и драма в пет сета

Жоао Фонсека победи големия си идол

22:08 - 29.05.2026
Важно днес

Туристка в Рим преживя 72 часа в плен, петима са заподозрени за отвличане и изнасилване

Жената е нападната в предградие на италианската столица

21:00 - 29.05.2026
Важно днес

Радан Кънев ще се кандидатира за лидер на ДСБ

Партията ще си избере ново ръководство на 11 юли

20:17 - 29.05.2026
Важно днес

Правителството на Радев смени всички шефове в пътната агенция

Начело застава Александър Тодоров, който е дългогодишен кадър на АПИ

19:55 - 29.05.2026
Технологии

Технологията среща изкуството в новите Xiaomi 17T и Xiaomi 17T Pro

Xiaomi показа серията във Виена като следваща стъпка в развитието на T-линията си

19:25 - 29.05.2026
Важно днес

Рангел Бизюрев е осъден окончателно на 17 години затвор за убийството на Димитър Малинов от Цалапица

Върховният съд потвърди присъдата на по-долната инстанция

18:54 - 29.05.2026
Важно днес

Петрич обяви частично бедствено положение заради марокански скакалци

Насекомите са се разпространили на площ от 1200 декара

18:35 - 29.05.2026
Политика

Уволнени, арести, прокурорски "отчет" и "измамен" архитект - ден пореден от скандала с "незаконния град" във Варна

След като е била сезирана още през 2024 г., прокуратурата сега се сети, че разследва незаконно строителство

18:08 - 29.05.2026
Важно днес

Унгария ще получи 16 млрд. евро от замразените европейски средства

Според Европейската комисия в Будапеща вече се усеща силен вятър на промяната

17:48 - 29.05.2026